Eikähän noista helvetin suuri osa tapahdu nettikameran välityksellä. Mä uskoisin myös Itävallassa olevan aika selkeä ero 10- ja 16-vuotiaan välillä.No jos selkeästi on osoitettavaissa, että sen vanhemman osapuolen olisi tullut ymmärtää toisen osapuolen valehtelevan ikänsä eli ts. huijaus on täysin ilmeinen, niin todennäköisesti olet oikeassa, mutta muussa tapauksessa en usko, sillä millä pirulla sitä netin kautta toisen ikää kykenee selvittämään etenkin, kun aika olennainen osa tommosia treffipalstoja on nimenomaan juuri anonymiteetin suojelu.
Juu, kyllähän tissien näyttäminen on tosiaan sieltä kilteimmästä päästä. Se nyt ainakin oman kokemuksen mukaan on sellaista, mitä ensiksi täysin vieraillekin todella helposti aletaan ehdottelemaan. Veikkaanpa, että sellainen lähestymistapa toimiikin paremmin, ettei ensimmäisenä pyydetä pahempia juttuja tekemään, vaan pikkuhiljaa.Radio Suomessa oli myöhäisissa pitkähkö juttu aiheesta. Joku nettipoliisi oli siinä kommentoimassa asiantuntijana. Mm. suorasta videoyhteydestä netin yli oli puhetta. Ymmärsin, että tissien näyttö olisi ollut vielä 'kevyttä kamaa' tämän nettipoliisin mukaan. Sorry.
Käsitin myös niin, että molemminpuolista itsetyydytystä olisi harrastettu kera suoran kuvayhteyden.
Edelleen oli puhetta siitä, että mihin nämä alaikäisten mahdolliset runkkaus-videot saattavat päätyä.
Ja tämä radiojuttu liittyi tietenkin siihen pinnalla olevaan alaikäisten laajaan nettihyväksikäyttöjuttuun.
Kyselyyn vastanneista alle 16-vuotiaista 33 % kertoi vastaanottaneensa itseään selkeästi vanhemmalta tai aikuiselta henkilöltä seksuaalisesti häiritseviä viestejä, kuvia tai videoita. Seksuaaliviritteisiä keskusteluja itseä selkeästi vanhemman tai aikuisen henkilön kanssa oli käynyt 24 % ikäryhmän vastaajista. Viidennes vastaajista kertoi myös olleensa seksuaalisessa webkamerayhteydessä itseään selkeästi vanhemman tai aikuisen henkilön kanssa.
Tuntemattomalta henkilöltä seksiehdotuksia oli vastaanottanut 35 % alle 16-vuotiaista. 8 % kertoi tavanneensa aikuisen seksiehdottelijan myöhemmin reaalimaailmassa ja 3 % kertoi harrastaneensa seksiä itseään selkeästi vanhemman tai aikuisen henkilön kanssa, jonka oli alun perin tavannut internetissä.
Minä en lähde töihin vielä pariin viikkoon.
Eikähän noista helvetin suuri osa tapahdu nettikameran välityksellä. Mä uskoisin myös Itävallassa olevan aika selkeä ero 10- ja 16-vuotiaan välillä.
Voi toki olla, että sulla on noista seksichateistä huomattavasti enemmän kokemusta kuin mulla (mulla kun ei ole lain),
Suomessa tosin ilmestyy sanomalehtiä, joista voi lukea kaikenlaisista asioista uutisia.
Menkääpä nyt siitä sinne seksisätteihinne sättimään.
Onks pakko, jos ei taho?Menkääpä nyt siitä sinne seksisätteihinne sättimään.
Voisikko hiukan tarkentaa, sillä muutoin on olemassa suuri riski, ettei eksytä samaan dzättiin :dunno:
Onks pakko, jos ei taho?
Oon kuullu, ettei sais noudattaa sokeasti vieraiden setien ohjeita!
Onks pakko, jos ei taho?
Oon kuullu, ettei sais noudattaa sokeasti vieraiden setien ohjeita!
En oikein voi, kun en tiedä ku yhen seksisätin ja siellä vonkaavat vain Tsäk ja Joni.
Kerropas se chatti meillekin niin pistetään poliisi asialle.
Jos yhdessä sätissä AINAKIN VIISI aikuista yrittää yhden päivän aikana PAKOTTAA alaikäistä seksiin, niin se sätti kiinnostaa kyllä kovasti virkavaltaakin.
Voisitko vielä tarkentaa, miten nuo tyypit melkein pystyivät PAKOTTAMAAN sinut seksiin kanssaanSiinä on tekninen ongelma. Ne puhu jtn Englannin, Suomen, ja muun ulkomaan kielen sekotusta. Ja niistä 99% asuu ei suomes. En ole täysin varma mitä ne meinas mut jtn ne seksistä puhui. Ja omapa vika kun ajauduin ulkomaan kanavalle ja sanoin olevani 16 vuotias tyttö.
Tulkaa hakkaamaan mut ku sanon, etten ehkä halua poliisia sotkea mukaan kun en ehkä edes enkkua tai jtn kieltä osannu kääntä.