Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol II

2r7wx85.jpg

Mikä tuo valkoinen tuolla kiukaalla takakulmassa on muuten? Vattallaan makaava kääpiöarabi vaiko venäläinen perseentärytin? :doubtful:
 
Arvasin, että joku tarttuu tuohonkin. Joku kiuastonttu se on. Kumollaan sen takia, kun tossa kiukaan päällä oli pressu suojana maalauksen ajan.
 
Aaaargh, taas meni puoli sunnuntaita siihen että jahnakoi omalle isälleen soittamista. Ja nyt sopivasti kello onkin niin paljon että ei varmaankaan enää kannata. Ei auttanu edes viskihörpyt. Estynyt pelkuri olen ja säälittävä.

Mikäs siinä on niin hankalata? Siis jos vielä hengissä on. Sitten kun ei ole, hankaloittuu vielä enämpi. Ja voi jäädä harmittamaan soittamaton puhelu.

Tsemppiä!
 
"Osanottoja niitä tarvitseville", lausui aina hutikassa näkyvä mökkinaapuri taannoin. Hauska mies ja vähän jo hymyilytti, vaikka sydäntä riipi.
 
Hieno urkki.

Komppaan OoPeetä ja vaimoa tuossa alareunassa. Ehdottomasti tasaiseksi ja siistiksi.
 
Radio Rockilta tiesivät kertoa, että Mikko Koivua olisi eilen revitty naisten toimesta ravintolassa enemmän, kuin Tsekin toimesta kentällä.

Voi sitä Mikkoa! Voi sitä!!!
 
Joo-o.

Onneks oli luettu Hesaria niin tiesin mitä gentrifikaatio tarkottaa :D
Mut jos se johonki kusee niin se on sitten siihen kolmostehtävään. :wall:
 
Mitä mieltä olette tuosta alareunasta? Vaimon mielestä se ehkä pitäisi vetää suoraksi, mutta mä ajattelin jättää sen noin. On muuten liian kliininen ja näin tuohon jäisi kädenjälkeä... ??? HÄ?

Mä tekisin siitä valuvan. Toimisi tuon kiukaan kuumuuden kanssa hienosti.

Komppaan jossain määrin vaimoas. Nyt tuo näyttää vähän siltä kuin tuota alareunaa ei olisi tarkoituksella jätetty noin vaan joko maalaaja oli liian tumpelo vetämään sen suoraksi tai (ehkä pikemminkin) kuumuus on saanut maalit valumaan. Niin tai näin, on mun mielestä häiritsevä yksityiskohta muuten vallan loistavassa tuotoksessa.

Komppaan Meheä tässä nyt ja oon eri mieltä vaimos ja OoPeen kanssa. Se olis jotenkin liian siisti jos ton alareunan vetäisi suoraksi.
 
Voishan siihen laittaa vaikka liekkejä. Liekit toimii aina. Ja pääkalloja vois olla. Ehkä joku tribaali.
 
rhmxyu.jpg


Pikapainttaus niin että alareuna on "kunnollinen".

Sopii hienosti. Sama tyylikkyys pitää olla kuvassa kuin Kekkosellakin.
 
Viimeksi muokattu:
Ei ketään ole huomannut, että Ojasfani ei ole kirjoittanut ihan muutamaan päivään? Viimeksi muistan kirjoittaneen, että pääsee olemaan kotona yksin.

Toivottavasti ei ole joustanut periaatteistaan.
 
Ylös