Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset vol. V

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Kiinalainen, intialainen, nepalialainen ja ehkä bhutanialainenkin diplomaatti huippukokoontuivat puimaan maiden välisiä rajanvetoja ja juomaan viinaa.
Golfiakin yrittivät pallotella, kuten kaikkien pomojohtajien ohjekirja määrää.
Jo ensimmäisten huitaisujen jälkeen kaikilla oli naama mutrulla.
Ohi norkoileva yks Korhone siitä kysäisemään ahdistuksen syytä.
"Tii petti", vastasi huippujohtajat kuin yhdestä suusta. Ilman lisähappea.

Vitsi oli oma keksimä.
 
Haluatteko kuulla jotain TODELLA posketonta?

-Mies, jolta on syöty naama

Voisit vähän ajatella mitä postaat. Mun kaikilta sukulaisilta on syöty naama ja mun tuli nyt ton luettuani tosi surullinen olo. Pitäisit omat juttusi erillään ja postaisit tänne muiden juttuja! Millä tässäkin nyt työpäivän päätteeksi jaksaa sitten töitä tehdä, kun masentaa kaikki naamansyöntijutut.
 
Voisit vähän ajatella mitä postaat. Mun kaikilta sukulaisilta on syöty naama ja mun tuli nyt ton luettuani tosi surullinen olo. Pitäisit omat juttusi erillään ja postaisit tänne muiden juttuja! Millä tässäkin nyt työpäivän päätteeksi jaksaa sitten töitä tehdä, kun masentaa kaikki naamansyöntijutut.

Eli ilmeisesti toivot mun kuolevan? Wow suoraa puhetta eikai siinä.
 
Sain tänään vihdoin ostettua fillarin. Kylläpä nyt lähtevät työmatkat kulkemaan, ai että. Ja onhan pyöräily muutenkin hienoa.
 
Itsehän tänään kotiuduin hetkeksi kaupunkiin mökiltä, joka sijaitsee Keitele-järven rannalla, Viitasaaren eteläpuolella. Ilmeisesti samoista suunnista kysymys, ellei sitten jossain muuallakin päin Suomea ole Keitele-paikkakuntaa?

Ensi viikon alusta jälleen mökin rauhaan vie meikäläisen tie :ahem:

Keitele on sekä paikkakunta, että suuri järvi/vesistö.

Just siellä Ylä-Keiteleen rannalla, Paanalanselän yläpuolella lähellä Keihärinkoskea savustuu meikäläisen kuhat. Viitasaaren kunnassa ja pohjoisen puolella siis. Ois venemööten paikka näemmä. Ootko pitkiä venereissuja tehny? Mulle vielä aika outoja vesiä kun menny pitkälti rakennushommissa mökkipäivät. Yksi pidempi reissu toissa vaiko viime kesänä tehtiin sinne... en nyt muista vierassataman-leirintäalueen nimeä, mutta Konneveden puolella. Hyvä sauna oli ja makioita mansikoita tarjosivat.

Sinisen tien kautta tänään ajelin, Hännilänsalmesta siis puikkasin pois neloselta.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös