Zervuska Haidis
Well-known member
Kunhan pääsette naimisiin ja on lapsia ni se alkaa nussimaan Jonia säännöllisesti.
Sulla on sanat "Joni", "nussia" ja "säännöllisesti" samassa virkeessä. Varmaan joku moka?
Kunhan pääsette naimisiin ja on lapsia ni se alkaa nussimaan Jonia säännöllisesti.
Sulla on sanat "Joni", "nussia" ja "säännöllisesti" samassa virkeessä. Varmaan joku moka?
Ajattelin tallentaa numeron kännykkään, mutta en vielä tiedä, minkä numeron tallentaisin. Oliskohan numero seitsemän hyvä tallentaa, vai viekö se vaan turhaan tilaa joltain tarpeellisemmalta numerolta?
On tämä taas vaikeaa.
Sitten mua kanssa askarruttaa, että tallentaisko sen numeron puhelimen vai sim-kortin muistiin. Kortille tallennettunahan vois sitten siirtää sen toiseenkin puhelimeen hirmuisen helposti.
Näitä tärkeitä asioita selvitellessä törmäsin myös sellaiseen asiaan, että Ruotsiin mennessä hyvä vinkki on tallentaa suosikkinumero etukäteen kansainväliseen muotoon. Mikähän sen numero seitsemän kansainvälinen muoto on? Mistä sekin selviää? Eikö muka "7" kelpaa?
Tiesittekö muuten, että Lumialla voi tallentaa numeron vastaanotetusta puhelusta? Itse en tiennyt. Jos siis mulla olis Lumia 820 ja esim. hahmo Runar ja Kyllikki soittais siihen ja sanois "Seitsemän!", niin se ilmeisesti tallentais sen. Hirveen kätevää kyllä.
*soittaa*
*sanoo "seitsemän"*
Tätä lukiessani muistin, että enhän minäkään ole kovin hyvä ihminen. Löin nimittäin lukion liikuntatunnilla erästä tyttöä vahingossa kyynärpäällä päähän käsipalloa pelatessamme.
Minäpäs pieraisin kerran erään tytön naamalla vahingossa, kun puhalsin ilmapalloa koulun askartelutunnilla. Mitäs kykki siinä persuksen takana, ilmapallokin oli tosi "kiree" puhkua ja lounaan perunamuusit oli tehneet tehtävänsä.
Hiihtokausi avattu. Ja kunnon lentokelillä vieläpä.
Suksia varmaan kismitti sijaita tällaisen kankean plösön monoin alla, kun menohaluja selkeästi olisi ollut enemmältikin.
Kaupissa oli kelpo kunnossa ne mitkä oli.
Täälläpäin ei taida onnistua kauden avaus ennen kunnon pyryjä. Mutta f- taikka muita kirjaimia siihen ei välttämättä vaadita.