Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset, vol XI

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Mulla kun on tuo työpuhelin, niin se on aina äänettömällä. Kaipa sinne joku myynti-hessukin soittaa? Mutta jos ei ole viestiä, eikä ole tuttu, niin en soita takaisin.
Mulla on ihan "siviili"puhelin usein äänettömällä. Pakko pitää toisinaan useiden myyntipuheluiden takia, ei hermot jaksa kun käsistä karanneet ne määrät. Välillä sitten voi mennä 2-3 viikkoakin ilman ainuttakaan.
 
Otin kännykästä automaattisen ajanmäärityksen pois päältä ja siirsin kellon manuaalisesti. Silti se oli siirtänyt yöllä ite ja herätti tunnin etuajassa. Kerkesin vartin hääräämään ennen kuin tajusin oikean kellonajan.
 
Stiga-pöytäjääkiekossa näyttäis olevan kaikki pelaajat vasureita.
 
Lähden nyt ratkaisevalle hiihtoreissulle - jos keli on huono, saattaa olla kauden vika kerta ulukotiloissa tämä reissu.
 
Joku nuorehko nainen tuli kysymään koneensa lähtöporttia. Ihan ei tuntunu täysillä valoilla viipottavan ja kämmenet oli täynnä ruskeita pilkkuja. Mikä lie spitaalinen. Näytin että tuonne noin vaikka eihän sen lähtöportti lipussa lukenu. Taidan mennä vessaan piiloon jos se tulee takaisin.
 
▀▄▀▀▀▀▄▀▄░░░░░░░░░
░█░░░░░░░░▀▄░░░░░░▄░
█░░▀░░▀░░░░░▀▄▄░░█░█
█░▄░█▀░▄░░░░░░░▀▀░░█
█░░▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░█
█░░░░░░░░░░░░░░░░░░█
█░░░░░░░░░░░░░░░░░░█ AUTA VAMMAKOIRAA LEVIÄMÄÄN
░█░░▄▄░░▄▄▄▄░░▄▄░░█░ ANNA COPYPASTEN LAULAA!
░█░▄▀█░▄▀░░█░▄▀█░▄▀░░▄▀▄▀▀▀▀▄▀▄░░░░░░░░░
 
Käppyröitä on tällä hetkellä kovolla jotain 120 ja kokonaiskoko varmaan sellaiset 1000 A5:sta. Meinasin lähinnä ihan kirjakirjaa. Aamulla ihmettelin vasta, että kuka on kirjoittanut noin järkevää tekstiä pari sivullista...no minähän se, puoli litraa kirkasta juotuani. Ei mitään muistikuvaa.
 
Ylös