Sain äsken elämäni ensimmäisen liikennesakon - jalkakäytävällä PYÖRÄILYSTÄ!
Olen koko ajokortinomistamisaikani autoillut sääntöjen ja rajoitusten mukaisesti ja sitten käy näin älyttömästi. Voiko olla hölmömpää?
Oulun poliisi huomautti minua kerran vastaavasta aiheesta megafonilla.Sain äsken elämäni ensimmäisen liikennesakon - jalkakäytävällä PYÖRÄILYSTÄ!
Olen koko ajokortinomistamisaikani autoillut sääntöjen ja rajoitusten mukaisesti ja sitten käy näin älyttömästi. Voiko olla hölmömpää?
Toki ajelit pitkän aikaa ainoana Norjassa pitkin ajoteitä kaupungissa, muitten viilettäessä jalkakäytävällä?Oulun poliisi huomautti minua kerran vastaavasta aiheesta megafonilla.
Eipä aikaakaan kun muutin Norjaan, jossa jalkakäytävällä ajaminen polkupyörällä on sallittua eivätkä megafonimiehet ole enää päässeet häiritsemään toimiani.
Ylämyllylle? Voisin tulla kattomaan, kun "normi päivä" silloinkin:ahem:Kiirellistä kisaviikkoa taas tulossa... Huomenna täällä Oulussa kisa ja keskiviikkona Joensuuhun ajamaan! :ahem:
Heräsin just päiväunilta ja kävin kylmäns suihkun. Nyt on tolpat täynnä. Ei piippaa ihan heti.
Kahvia tässä ja kohta kiiltonahkabootsit jalkaan. Takki rasvassa ja mutka suorana. Näillä mennään!
Ylämyllylle? Voisin tulla kattomaan, kun "normi päivä" silloinkin:ahem:
Se on hyvä, että mutka suora eikä vino. Voisi olla vaikeuksia leikkiä motoristi-leikkejä velkojenperinnässä.Knoukkari painaa vissiin vuoden hukkaputkea sellasessa nousukulmassa, ettei ole ehtinyt laskeutua mestoille välissä. Akut tuli ladattua huhtikuussa ilmeisen tehokkaasti, joten taantumista foorumitasolle saadaan odotella helposti lokakuuhun. Vaakaräntä kanin koloon ajaa.
Knoukkari painaa vissiin vuoden hukkaputkea sellasessa nousukulmassa, ettei ole ehtinyt laskeutua mestoille välissä. Akut tuli ladattua huhtikuussa ilmeisen tehokkaasti, joten taantumista foorumitasolle saadaan odotella helposti lokakuuhun. Vaakaräntä kanin koloon ajaa.
Mietin avattaren kadottua ja vuosiluvun tultua nimimerkin alle, jotta tässä on sattunut jotain tosi pahaa... No. Katsellaan...Tai sitten se totes että toi kymmenen vuotta riitti :dunno:
http://www.f1-forum.fi/vb/showpost.php?p=1481155&postcount=4
Mietin avattaren kadottua ja vuosiluvun tultua nimimerkin alle, jotta tässä on sattunut jotain tosi pahaa... No. Katsellaan...
Tämä on kait tietoa? No kuulin juttuja, en panikoi...Tuskinpa kuitenkaan kun ne vuosiluvut kuitenkin viittaa sen forum-uraan. Ja tosiaan kymmenen vuotta sitäkin tuli täyteen ja olihan sillä jossain vaiheessa nähtävissä kyllästymistäkin..
Tämä on kait tietoa? No kuulin juttuja, en panikoi...
Sinua saa olla sensuroimassa...tai saathan sinä tietenkin jäähynkin niin halutessasi.Sensuuri toimii täällä hyvin. :ahem: