Tyhmiä kysymyksiä aiheesta kuin aiheesta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja AJ
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Morjens! :thumbup:
hola.gif
ja
bjr2.gif


Aah, tosi kaveruutta tämmönen.
 
Haahuilin hieman, että tarvitsenkohan videotykin vai projektorihan se taitaa olla kesällä juhlissa...( En oikeasti tarvitse, mutta voihan sitä fundeerata.. Saisin varmaan lainaan tavan laitteen sen verran kun tulen tarvitsemaan..:o )

Mutta kotikäyttöön?!? Tuon juhlan lisäksi. Näyttää olevan jo 3D-tykkejä reilulla tonnilla!:eek:
Mitenhän käyttökelpoisia lienevät. onko 3D miten vaikuttavaa? Ja varmaan toimivat "ihan normaalisti" FullHD-näkin kuvia, videoita yms näytettäessä?
Parit-kolmet 3D-lasitkin tietysti tarvitsi ja 3D-BluRayn ja tietysti kohtuu laadukkaan valkokankaan. ja pitkän kaapelin. ja kattokiinnikkeet... Hintaa jo vähintään pari tonnia, eikä riitäkään... :doubtful::thumbfh: Kankaan voisi ehkä sijoittaa kattoon roikkumaan just television eteen, niin äänilähteet toimisivat ( paitsi että keskikajari jäisi kankaan taakse..) Tykkikin kattoon.
Hmmm... jospa taidan hylätä koko ajatuksen.

Onko OoPeellä, Matxilla tai muilla kokemuksia noista 3D-tykeistä? vinkkejä, varoituksia?
 
Tietääkö kukaan, että kannattaako tykillä tappaa hyttystä?
 
Kotikäytössä moni mies arvostaa sitä, että sen voi sijoittaa katselupaikasta vähän etäämmälle (ettei pörrää kokoajan ihan iholla) ja tietysti alhaista melutasoa.
 
Kotikäytössä moni mies arvostaa sitä, että sen voi sijoittaa katselupaikasta vähän etäämmälle (ettei pörrää kokoajan ihan iholla) ja tietysti alhaista melutasoa.

Melutason saa yleensä parhaiten alhaiseksi lähettämällä vaimon ja lapset kyläilemään :frank:
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös