Vellu
Kuninkaalleninen
avgnt.exe näyttäisi vievän idlenä 860k-864k muistia (pohjalukemat oli 308k, se näytti seilaavan edestakaisin tuo muistinkäyttö windows task managerin mukaan).Teemu-84 sanoi:Vielä piti tästä ohjelmasta kysymän yhtä asiaa. Meinaan kun katselin tuota käyttöohjetta niin silmään pisti hurja muistivaatimus. XP:llä sen mukaan 196 megaa muistia :doubtful:? Miten voi noin paljoa viedä? Tuli vaan mieleen että onko se varmasti noin paljoa kun resurssisyöpöt f-securetkin vie "vain" 256 kaikkine niine ihme hienouksineen esim. F-secure internet security 2007. Tässä meikäläisen koneessa on muistia 512 megaa, joten olisiko sitten liian raskas jo tähän?
avguard.exe näyttäisi vievän 5248k-5260k. Ei paljon heilunut tuosta.
Nuo oli siis ne, mitkä pysyy muistissa jatkuvasti.
avcenter.exe vei lyhytaikaisesti jotain 42M muistia käynnistyessään ja putosi sitten alle kahdeksan megan. Scannatessa c: -asemaa, nousi noin 16M:aan. Ja scannatessa ilmestyi avscan.exe, joka vei noin 45M.
Avnotify.exe vei noin 11M uuden version tarkistamisen aikoihin. Samalla myös avguard.exe vei 50M max ja avcenter.exe jotain 20M max.
Ei se sitä vajaata pariasataa megaa vie jatkuvasti käyttömuistista.