Millä kanavalla?
Meni jo. Ajantasa. Olisko Äreenällä?
Millä kanavalla?
Pjuuttini on laatimassa vastapakotteita. Puhetta ollut mm. kieltämisestä Siperian ylilennot.
Antaa tulla vaan. Olen valmis. Toivon suomalaisilta politiikoilta vastaavaa valmiutta. Vaikka istuisikin oppositiossa.
Pjuuttini on laatimassa vastapakotteita. Puhetta ollut mm. kieltämisestä Siperian ylilennot.
Antaa tulla vaan. Olen valmis. Toivon suomalaisilta politiikoilta vastaavaa valmiutta. Vaikka istuisikin oppositiossa.
Finnairin työntekijät voivat olla erimieltä kanssasi, koska Siperian ylilentojen kieltäminen kävisi kalliiksi Finnairille ja silloin voisi olla pakko vähentää työntekijöiden määrää.
Paras ratkaisu kaikkien kannalta olisi se, että Venäjä lopettaisi kaikenlaiset uhkailut, vastapakotteiden asettamisen ja Ukrainan separatistien tukemisen ja sen sijaan auttaisivat ratkaisemaan Ukrainan kriisin neuvottelupöydässä, mutta niin kauan kuin Venäjää johtaa suuruudenhullu Putin tilanne ei muutu.
Oikeastaan pitäisi toivoa sitä, että Venäjän kansa saa tarpeekseen Putinin touhuista ja aloittaa kansannousun joka päättyy vallanvaihtoon, mutta mitään takeita siitä, että Putinin tilalle saataisiin järkevämpi henkilö ei ole olemassa.
Toki esimerkiksi Garri Kasparov voisi olla huomattavasti Putinia parempi vaihtoehto Venäjän presidentiksi, mutta onko hänellä halua ryhtyä Venäjän presidentiksi on kokonaan toinen asia vaikka hän onkin Venäjän opposition keulahahmoja.
Valio vissiin pakotelistalla.
Valio vissiin pakotelistalla.
Eivät halua kaataa Putinin hallitusta osallistumalla pakotteisiin. Ihme kommunisteja:nope:Sit täytyy lähettää Pirkka-tuotteita Keskon kautta. Oma työnantajani varmaan kierrättäis tavarat jonkun ei eu-maan varaston kautta ja tarvittaessa muuttais tuotenimeä.
Venäjästä kun kyse niin saattaa pakotteiden kiertäminen onnistua jo tavallista suuremmilla lahjuksilla tullissa.
Venäjän ilmatilan sulkemisesta länsimaisilta yhtiöiltä, Finnair mukaanlukien. Tottahan se on ongelmallinen tilanne. Aikataulut kusee ja kiertoreitti on kalliimpi. Toisaalta ollaan samassa veneessä muiden yhtiöiden kanssa, joten siinä suhteessa Finnair ei ajaudu epäedullisempaan kilpailuasetelmaan toisiin Kauko-Itään lentäviin nähden. Tietysti, jos/kun ilmatilan sulkeminen ei koske aasialaisyhtiöitä, pataan tulee. Venäjä menettää maksuja ylilennoista, merkittäviä määriä.
Kyllä, totta. Finnarin elinehto on juurikin ollut tuo muita nopeampi kierto.