Zetor
Traktormiäs
Ei tää on myös vuokralla, mut puhelinhuone siksi, kun sieltä ei löydy WC:tä, suihkua eikä edes sänky mahdu sinne, muuten olisi kyllä vierashuoneeksi passeli.VR sanoi:Oma puhelinhuone?![]()
Edit: Pärät :eek!:
Ei tää on myös vuokralla, mut puhelinhuone siksi, kun sieltä ei löydy WC:tä, suihkua eikä edes sänky mahdu sinne, muuten olisi kyllä vierashuoneeksi passeli.VR sanoi:Oma puhelinhuone?![]()
Tää vasta se viimeinen pisara meidän rouvalle olisi :doubtful:OoPee sanoi:![]()
![]()
![]()
Meillä ei tommosta oo kun on langaton hupelin![]()
Zetor sanoi:Tää vasta se viimeinen pisara meidän rouvalle olisi :doubtful:
Veit jalat suustani. Tulihan se lopulta. Aika magee ! :thumbup:OoPee sanoi:Noh, eipä ole ensimmäinen kerta, kun siellä Sveitsin päässä sähköpostiyhtedet sukkaa![]()
Meilla on keittiossa oma puhelin, kyllakin mulle, silla mina siella yleensa kokkaan.Zetor sanoi:Pitäisköhän asentaa puhelin keittiöön, ihan siihen lieden viereen :doubtful:
Jep, mutta Prepay ja lankaliittymällä ne rouvat täällä toisilleen yleensä onneksi soitteleeOoPee sanoi:![]()
Mutta on kai sillä sun rouvallas kännykkä?![]()
Totaelle sanoi:Perjantai-huomenta kaikille!
.. villejä viikonloppusuunnitelmia kenelläkään?
Meillä ei, mutta on langaton läppäri! Son kätsy!OoPee sanoi:![]()
![]()
![]()
Meillä ei tommosta oo kun on langaton hupelin![]()
Meitin vaimo pelästy itte kännykkälaskujaan ja vaihto samantien liittymän, tosin saman operaattorin sisällä, niin että puhelut samaan operaattoriin tai lankapuhelimeen maksaa enää centin per minuutti. Tosin kuukausimaksu on 18 jurpoa, mutta tulee silti edullisemmaksi. Ittellä on vieläkin se kauan sitten hankittu edullinen liittymä (joka oli vaimollakin tähän saakka) ja jota ei pitkään aikaan ole enää edes ollut tarjolla, jossa maksat kuukausmaksua tommoset 7 euroaa ja rapiat, mutta jossa minuuttimaksu on luokkaa parikytäcenttiä (paitti samaan operaattoriin soitettaessa, jollon se on alle 10 centtiä, muistaakseni, SMS maksaa siinäkin vain 7 centtiä/zipale. On mulle just passeli ja edullisin vaihtoehto, koska en kännykkää loppujenlopuks hirveesti käytä.Zetor sanoi:Jep, mutta Prepay ja lankaliittymällä ne rouvat täällä toisilleen yleensä onneksi soitteleemut enemmän muo vituttaa se, kun rouva juoruaa kovalla äänellä, just mun vieressä
![]()
Läppärissä on langaton nettiyhteys eittämättä siisti, saahan semmosen suhtkohgt edullisesti puuceeheenkin, mutta minkä whitun vuoksi semmosen hankkis, kun sitä romua ei kuietskaan paikasta toiseen jaksa roudataNopeahuoli sanoi:Meillä ei, mutta on langaton läppäri! Son kätsy!![]()
![]()
PC:tä juu ja nimenomaan eihän sitä juurikaan siirrellä, mutta silti jengi hommaa niihinkin langattomia nettiyhteyksiä vaikka olis modeemipistoke samassaahuoneessa metrin päässä seinässäNopeahuoli sanoi:Niin PCtä vai??No ei kai sitä nyt... :doubtful:
Mutta läppäriin se on siisti, semminkin kun ei sit tartte viritellä johtoja alakerrasta yläkerran byrooseen jne jne Kato voi sit kirjotella tanne ja kattoo telkkuu samaan aikaan, niin ku eilenki illalla![]()
Lienee ollu 50, koska jos sulla on mittarissa 80, niin tod.näk. ajat tommosta 77:ää korkeintaan ja yleensähän noi automaattitutkat reagoi vasta tommosen yli kymmenen kilometrin ylinopeuteen, koska muuten ne räpäis koko ajan ja olis filmi heti täynnäPalkopoika sanoi:Tana, taas räpsähti salama kun illalla ajelin duuniin. Olin tietonen tolpasta mutta kun pääs unohtumaan, kele! En kattonut vielä summan suuruutta kun en muista onko tolla tiellä rajotus 50 vai 70. Mittarin mukaan lasissa 80.:mad_old:
Korkeintaan sillon tällöin joku tietämätön suomalainen ja sekin erehdyksessäNopeahuoli sanoi:Ei Belgiassa kukaan aja ylinopeutta...![]()
![]()
Jep, noinhan se menee mutta tämä oli kuitenkin kaupungin pienellä kehällä niin sen takia epäilen/toivon seittemääkybää. Kyllä se tossa viimeistään parin viikon päästä selkiintyy.:mad_old: :frown:OoPee sanoi:Lienee ollu 50, koska jos sulla on mittarissa 80, niin tod.näk. ajat tommosta 77:ää korkeintaan ja yleensähän noi automaattitutkat reagoi vasta tommosen yli kymmenen kilometrin ylinopeuteen, koska muuten ne räpäis koko ajan ja olis filmi heti täynnä
Toivottavasti olen väärässä![]()
Puhdas vahinko, enhän muistanut kameraa.:eek!:OoPee sanoi:Korkeintaan sillon tällöin joku tietämätön suomalainen ja sekin erehdyksessä![]()