Vappuaatto Ti 30.4.2013 - Helsingissä vai muualla?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Joni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Vappu on työläisten juhla. Ei koske the bossia.

Niinpä :D Mutjoo kyl tässä parin tunnin päästä lähden kavereille alottelemaan.. Saa nähä millo korkkais ekan vai lepäiskö eka hieman näin pomona. :rolleyes:
 
Aika rauhallista oli vielä äsken kun juoksemasta tulin. Kolea ilma varmaan rauhoittaa.
 
2,5 tuntia, ja sitten pitäis jysäyttää setti käyntiin. Yhtäkään olutta ei ole vielä tullut juotua! Kiirettä pitää, jos meinaan soittokuntoon itseni ehtiä juomaan.

-edit- En kai mä nyt hei montaa juo. Muutama keskivetelä vaan janoon, ja että kehtaa olla esillä.
 
Viimeksi muokattu:
Tuli käytyä Mantan lakitusta katselemassa, mutta eipä aaton touhut muuten pahemmin nappaa. Nyt Real Madrid - Dortmund, ja alku lupaa hyvää. :ahem:
 
Elchessä ja Orihuela Costalla kävin mutten vapun takia.

Mercadonassa kävin vapun takia, kun huomenna ei ois ollut muuten koiralle ruokaa.
 
Mitä juttuja pitää huomioida kun vie koiran ulkomaille?
Onko hankala proseduuri?
 
Mitä juttuja pitää huomioida kun vie koiran ulkomaille?
Onko hankala proseduuri?

Suomeen tuonti on hankalampi. Suomi vaatii ekinokokkoosilääkitysen ottamisen (ja siitä todistuksen lemmikkieläinpassiin) 1-5 vrk ennen maahantuontia.

Muuten joka paikassa on ne vakiot: EU-Lemmikkieläinpassi, toimivaksi varmistettu tunnistesiru ja rabiesrokotus.
 
Koirakävely ja iltasoitto 'hoidettu'. Taidan simahtaa kohta. Niin... ja en ole Helsingissä.
 
Ylös