Racer21_90
Well-known member
Halata :thumbup:Hurmurisija sanoi:Sitä, että hänestä tulee filosofian maisteri ja kielenkääntäjä.
Olen nähnyt, nätti tyttö! Ja mukavan rauhallisen oloinen, sellainen jota voisi vaikka...
Halata :thumbup:Hurmurisija sanoi:Sitä, että hänestä tulee filosofian maisteri ja kielenkääntäjä.
Olen nähnyt, nätti tyttö! Ja mukavan rauhallisen oloinen, sellainen jota voisi vaikka...
Kiinnostava asetelma tuo, että Moskovan pormestarin vaimo toimii rakennusalalla ja on vieläpä aikalailla menestynyt alallaan...HS
Forbes Russia: Abramovitsh Venäjän rikkain
Julkaistu 19:33
Moskova. Öljymoguli Roman Abramovitsh on noussut Venäjän rikkaimmaksi mieheksi arviolta 11,2 miljardin euron omaisuudellaan, kertoo perjantain Forbes-lehden Venäjällä ilmestyvä painos.
Jalkapalloseura Chelsean omistajanakin tunnettu Abramovitsh seuraa listaykkösenä öljy-yhtiö Jukosin omistajaa Mihail Hodorkovskia.
Sadan rikkaimman venäläisen listalta ensimmäinen nainen löytyy sijalta 29. Rakennusalalla toimivan Jelena Baturinan omaisuuden arvo kohosi viime vuoden aikana noin miljardiin euroon. Baturina on myös Moskovan pormestarin Juri Luzhkovin vaimo.
Ei välttämättä kovin yllättävä.Mr Natural sanoi:Venäjään liittyen:
Kiinnostava asetelma tuo, että Moskovan pormestarin vaimo toimii rakennusalalla ja on vieläpä aikalailla menestynyt alallaan...
Tiedän useamman venäläisen koululaisen/lukiolaisen, joiden koulumenestys on ollut Suomessa erinomaista. Erityisesti matemaattisissa aineissa he ovat vieneet suomalaisia mennen tullen. Eräs yläasteen lopussa Suomeen tullut kirjoitti lukiossa äidinkielestä magnan. Se on aika kova juttu, vaatii kyllä jo lahjakkuuttakin.312T4 sanoi:Meillä on yksi venäläis-suomalainen oppilas! Fiksu tyttö! Ei mitään pahaa sanottavaa hänestä:thumbup:
Pojan luokalla on yksi venäläis-suomalainen poika, helvetinmoinen häirikkö.312T4 sanoi:Meillä on yksi venäläis-suomalainen oppilas! Fiksu tyttö! Ei mitään pahaa sanottavaa hänestä:thumbup: