VIINAPÄÄ!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Dominic
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Onko sinulla hyvä viinapää?

  • No on!

    Äänet: 30 34,9%
  • No ei!

    Äänet: 34 39,5%
  • Enpäs tiedä, kun en viinaksiin koske.

    Äänet: 22 25,6%

  • Äänestäjiä yhteensä
    86
Miun viinapää ei kyllä kestä ihan heti pisaraakaan missä prosentteja.. Tajuton krapula jatkuu.
 
Ihan hyvä tuo viinapää tuntuu olevan nykyisin. Yleensä illassa menee noin 10-14 juomaa enkä ole tällöin läheskään örvellyskunnossa. Sauna tosin edesauttaa omalla kohdallani alkoholin nousemista päähän: eilen join 8 juomaa ja saunassa käymisen myötä se myös tuntui niin, että sain esimerkiksi keskittyä puhumiseen ja kirjoittaessa tuli typoa.
 
ei oo oikein tietoo kun en käytä alkoholia:)
 
Ihan hyvä.

Jos juon kaltaisteni seurassa saman verran kuin muut, en ole ensimmäisenä hiipumassa (enkä toisenakaan).
 
Kyllähän sitä toisinaan väsähtää hävettävän aikaisin, mutta olen todennut että se riippuu enämpi fyysisestä väsymyksestä noin muuten kuin alkomahoolista. Vaikka wanha sanonta kuuluu että rankat työt vaatii rankat huvit, niin tarpeeksi rankkojen töiden jälkeen ei järin rankkoja huveja jaksa..
Hyvin levänneenä jaksaa sitten kyllä aamuun asti vielä näilläkin vuosilla.
 
Mitäs vittua nyt oikeasti? Mitään oo taas juonu ja aikalailla kihelmöi, vaikka huomattavasti alakanttiin laskettuna pitäis olla vasta vähän yli rattijuopumuksen rajan. :doubtful:
 
Mitäs vittua nyt oikeasti? Mitään oo taas juonu ja aikalailla kihelmöi, vaikka huomattavasti alakanttiin laskettuna pitäis olla vasta vähän yli rattijuopumuksen rajan. :doubtful:
Hiukan sama. Kolme vodka-russiania ja lirauksen jotain muuta jutskaa oon juonut ja semmonen olo vaan, että samanlainen on ollut joskus ihan juomattakin... no joo... tota... siis täähän onkin oikeastaan just päinvastainen tilanne. Mut niinku joka tapauksessa.
 
Itse juon aika harvoin, 6päkki lonkkua jo riittäis ni voi selvitä ilman krapulaa. 15 vuotta sitten oli parempi kestävyys. Mutta samapa se.
 
Nykyään on aika hyvä. Toisin se oli vielä reilu 5v sitten ku katosi reppuja, kännyköitä, lompakoita yms ja joutu hakee poliisilaitokselta ja löytyötavaratoimistoista.. Mut se oli sitä villiä nuoruusaikaa.. :D Mut nyt jotenkin toi juominen ja baareilu alkanu kyllästyttää.. alan olla vanha. :(
 
Tuo riippuu täysin siitä kuinka usein juo.
no+shit+sherlock+2.jpg
 
Yhtä hyvä se on vaikka pitäis kuukauden tauon. Pitäs olla varmaa joku puolen vuoden tauko nii ehk sit.
 
Ylös