Sun_0)))
Well-known member
Oma ehdotukseni WRC Tunturin poweriksi https://www.rally-maps.com/Snow-Rally-Rings-2019/Outoviita
Vielä kolmannen kerran viittaan tähän Ylen juttuun:
Toisin sanoen sitä duunia, mitä Tunturin järjestäjät on tehneet tähän pisteeseen asti, ei voida sellaisenaan siirtää helmikuulle, vaan tien luvat yms. on kysyttävä uudestaan. Tämän vuoksi järjestäjät haluavat katsoa loppuun asti, josko voivat järjestää SM-rallin sellaisenaan ja sitten MM-rallin erikseen.
Olisit toki voinut lukea kahta viestiä ylempää postaamani haastattelun, jossa Poranen sanoo, ettei toivo, että kansallista Tunturirallia joudutaan perumaan tammikuulta
Ralli on rouheeta meininkiä. Kaikki jaksaa kaikkea, rahaa ei tarvita juurikaan ja yleisö on niin innokasta tulemaan koronarajoitukset huomioiden paikalle, että ne kapuaa vaikka puihin istumaan sopivalle etäisyydelle toisistaan. Oikein kun kannustaa ja lämmintä mustikkasoppaa (ja Pervitiiniä) tarjoaa, porukat hiihtää pitkin kairaa melkein minne vaan.Kansallinen (tai SM) Tunturi vaan vie paukkuja siltä mahdolliselta (ja promoottorin toivomalta) MM-tunturilta aika isosti. Jos nyt sen MM-skaban pystyisivät jollain auttavalla tavalla järjestämään niin sekin olisi jo ison yrkän takana.
Tai sit joku joka tuo fyrkkaaJassoo, ei haluttu liian nopeaa haastajaa Solbergille.
We have demonstrated our commitment to identifying and supporting up-and-coming talent for a number of years, having added Finnish driver Jari Huttunen to our books three years ago. “We can’t talk about rising stars without mentioning Jari,” said Andrea. “He has had a fantastic season in 2020 including the Polish title and the WRC 3 championship. We are working on Jari’s programme for 2021 and more will be known on that in due course.”
Eiköhän se Jari sieltä saa ihan kunnon ohjelman.
Vi##u mikä pettymys, elättelin jo toiveita osaamisen merkityksestä rahapussin sijaan. Ajetaan taas Puolan kalustolla jäljet norskin selkään, siitä hyvä siirtyä Toyotan Rally2 projektiin![]()
Kyllä se Solbergkin varmasti ison rahakassin tuo Hyundaille tätä kautta varten. Tänä vuonnahan Grönholm sanoi suoraan, ettei ole varaa ostaa paikkaa Hyundain WRC2-talliin. Joko tänä vuonna ne rahat käytetään sitten WRC-ajoihin, tai jotain ajetaan tehtaan piikkiin.Joo, pikkusen jäi tämä kuvio häiritsemään. Sen nyt tosiaan ymmärtää, että Solberg on poikkeuksellisen lahjakkaana nuorena skloddina lunastanut Adamon luottamuksen, jopa paremmin kuin Huttunen. Mutta että Veiby? Raha haisee tänne asti, en edes kehtaa arvailla paljon norskit on kantanut rahaa tiimiin tuon paikan vastikkeeksi. Huttunen jää taas vähän kuin löysään hirteen. Puolan Hyundailla on taas pakko onnistua joka kisassa, puhumattakaan mahdollisesta WRC kisasta.
Kyllä se Solbergkin varmasti ison rahakassin tuo Hyundaille tätä kautta varten. Tänä vuonnahan Grönholm sanoi suoraan, ettei ole varaa ostaa paikkaa Hyundain WRC2-talliin.
Kyllä se Solbergkin varmasti ison rahakassin tuo Hyundaille tätä kautta varten. Tänä vuonnahan Grönholm sanoi suoraan, ettei ole varaa ostaa paikkaa Hyundain WRC2-talliin. Joko tänä vuonna ne rahat käytetään sitten WRC-ajoihin, tai jotain ajetaan tehtaan piikkiin.
taitaa nyk W-RC olla aikamaista pelleilyä.
Vi##u mikä pettymys, elättelin jo toiveita osaamisen merkityksestä rahapussin sijaan. Ajetaan taas Puolan kalustolla jäljet norskin selkään, siitä hyvä siirtyä Toyotan Rally2 projektiin![]()