Kiitokset! Nyt on kyllä voittaja olo. Reilun tunnin parannus ennätykseen. Juoksutekniikka toimi alusta asti ja sain pyöräilyn lopussa hyvin verrattua jalat korkealla kadenssilla. Mulla oli kaksi minigrip-pussia merisuolaa, mutta unohdin ne hässäkässä vaihtoalueen lattialle. Järjestäjiltä sai suolaa, mutta olisi pitänyt rohmuta sitä iso kasa ja pistää taskuun. Se nimittäin loppui just puolivälin jälkeen ja sitten alkoi pudotus. Kaikki nesteet tuli läpi ja kävin 5-6 kertaa kusella.. Ripulitkin meinasi tulla, mutta sain pidätettyä tällä kertaa hotelliin asti.
Nyt olo on vähän samanlainen kuin köpiksessä, jossa kävi samoin suolojen kanssa. Silloin tosin oli sitä paskavesiongelmaa, mikä pisti vatsan kuralle.
Aika kuitenkin kaikesta huolimatta hyvä. Kuten blogissani sanoin, niin vastoonkäymiset kuuluu asiaan. Eniten olen iloinen kuitenkin siitä, että löytyi ne onnenlasit eräältä aasialaiselta mieskatsojalta. Aion laittaa ne palkintohyllylle kunniapaikalle.
Niin ja uintihan oli aivan super. En ollut uskoa silmiäni kun katsoin kelloa uinnin jälkeen. Oli tosiaan hyötyä siitä, että pääsin ykkösryhmään ja sain uida rauhassa omaa uintiani porukan hännillä. Jälkiryhmän nopeimmat uimarit tuli ohi viimeisellä kilsalla, mutta vauhtiero oli niin iso ettei se haitannut yhtään. Ja ohittivat siististi!
Luin.
Eikös se pyörä olisi helpointa purkaa suoraa laukkuun ja autoon. (siis auton vieressä). Vai onko niin aikaa vievää puuhastelua pikkuosineen? Tuossa on vissiin pelko myös varastamisesta?
Ei ole pelkoa. Näin minä teinkin, vaikka en viestiäsi nähnytkään. Raahaan tyhjän laukun huomisaamuna pihalle ja puran pyörän laukkuun sitten siinä parkkiksella. Mitä sitä turhaan huoneeseen raahata?
Laukku ei mahdu autoon pyörän kanssa, joten siksi se pitää purkaa laukkuun. Huomenna vaihdan nimittäin hotellia.
Erehdyin myös live-seurantaan blogin kautta. Hienosti toteutettu sivusto. Lajina muuten melko salliva seuraajalleen - yksittäinen jääkaappikäynti ei tapa seuraamisen iloa :thumbup:
Kiitos.. Sivut on vielä kehityksen alla ja kommentointimahdollisuus tulee myöhemmin, kunhan saan facebook ja google -liitännäiset pelittämään.
Ei vaan pysty käsittämään mikä saa ihmisen tekemään jotain näin helvetin turhaa?
Kun ei pillua saa, niin mitäs muutakaan sitä tekis? Pääseepähän polkemaan niin maan saatanasti!
Ja joo, minä otin tämän kommentin huumorilla (vai olenko tyhmä?), ja tämä oli ihan hauska kommentti!
Ja taas Jakkeus! Hyvä hyvä! Saatana!
Nyt Alppimaisemiin palauttelemaan!
Ei jaksa sinne asti ajaa, mutta olen varannut Villachista kylpylähotellin vuoristonäköalalla. Sinne menen pariksi päiväksi ennen paluulentoa.
![Smile :) :)](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)