Tiedän rinkulan. Veikkaan siis fyysikkoa tms. Suurten ajattelijoiden poismeno aina suremisen arvoista.Jean Giraud aka. Mœbius menehtyi eilen. Kuinka moni tietää kenestä on kyse googlettamatta?
Ton Möbiuksen kuolema ei taida olla kauheen tuore uutinen, mutta kuten sanoit, merkittävän tiedemiehen poismenoa voi surra vaikka ihan aina.Tiedän rinkulan. Veikkaan siis fyysikkoa tms. Suurten ajattelijoiden poismeno aina suremisen arvoista.
En muuten rehellisesti sanottuna edes tiennyt, että Gustav Klimtiä tunnettaisiin Suomessa, mutta nähtävästi erehdyin.Tiesin. Loistava kuvittaja. Kun tänään tuli uutinen myös Gustav Klimtistä, tuli mieleen, että Moebiuskin oli saanut vaikutteita Klimtin tyylistä.
En ole ikinä kuullutkaan.Jean Giraud aka. Mœbius menehtyi eilen. Kuinka moni tietää kenestä on kyse googlettamatta?
Ok. Tosin en ole koskaan mieltänyt Klimtin taidetta eroottiseksi, mutta kaipa sen sitten voi noinkin nähdä.
Enpä kyllä minäkään. Mut ehkäpä toimittaja luokittelee kaikki alastonmalleja työllistäneet taiteilijat eroottisen taiteen edustajiksi. Se hälle sallittakoon!Ok. Tosin en ole koskaan mieltänyt Klimtin taidetta eroottiseksi, mutta kaipa sen sitten voi noinkin nähdä.
Itsehillintä kiitettävää luokkaa.Polliin vastanneelle nimimerkille Izzy Firepants täytyy nostaa hattua. 2010 Rekisteröitynyt eikä ainoatakaan viestiä postannut.
Panin saman merkille.Ton Möbiuksen kuolema ei taida olla kauheen tuore uutinen, mutta kuten sanoit, merkittävän tiedemiehen poismenoa voi surra vaikka ihan aina.