Olga
.
Nenäverenvuoto. Ei kiva.
KASVAAKO se sulla vielä??!se aina vaan kasvaa.
Eikö sulla muka kasva? :doubtful:KASVAAKO se sulla vielä??!
Onhan sulla pelit tohon hommaan joilla kehtaa.
Tosin tänään uimahallilla tuli pikimusta Mutombo saunaan ja sillä oli vehje melkein polveen asti. Kyllä meitä minimuna-suomalaisia hävetti.
Ihmetyttää tämä fiksaatio mun munien tsiikailuun.Tosin onhan se pääsiäinen.KASVAAKO se sulla vielä??!
Nyt kun tuli valvottua vähän pidempään, niin sieltä putkahti esiin kenguru, vesinokkaeläin, laiskiainen ja muurahaiskarhu. Mitä johtopäätöksiä vois tehdä?Se on sellanen mini kokoinen ja se osaa piiloutua. Avaappa se tietskan kotelo ens yöksi ja sitten laitat siihen viereen puhtaalle lautaselle viipaloidun porsaan sisäfileen kypsänä, miedosti suolatulla kermakastikkeella (maitoahan ei siileille saa antaa) ja väsäät jonkun webbi/riistakameran väijymään siihen viereen. Saattaa olla, että uskaltautuu näytille :ahem::ahem::ahem:
Mikäänhän ei tietystikkään ole varmaa
Korkki kiinni ja nukkumaan.Mitä johtopäätöksiä vois tehdä?
Niin siis, 101 000 on vakituisten asukkaiden (residenttien) määrä.Ihmismäärän heilahtelusta soviteltuun asukasmäärään. Kyllä täällä Suomessakin on tuota vuosittain. Neste Ralli nyt ainakin. Jyväskylä pursuaa parhaimmillaan. Mutta sehän on vaan tosi hyvää bisnestä. Paikallisesti tosi hyvä juttu. Rallimielellä katsoen olisit kymppitonnin asukaspaikaltasi Vaajakoskelta.
Toihan on sitten vähän niinku turussa. Siellä vaan asuu paljon ihmisiä, joilla on asunto, mutta ne ei kehtaa sanoa asuvansa turussa.Niin siis, 101 000 on vakituisten asukkaiden (residenttien) määrä.
Empadronamiento on n. 700 000 ihmisellä. Se siis tarkoittaa, että ovat rekisteröineet kaupungin väliaikaiseksi asuinpaikakseen ja että heillä on asunto täällä, vaikka asuvatkin pääsääntöisesti muualla.
Noin paljon residenttejä. :eek!: Suomessa on vain neljä.Niin siis, 101 000 on vakituisten asukkaiden (residenttien) määrä.
Empadronamiento on n. 700 000 ihmisellä. Se siis tarkoittaa, että ovat rekisteröineet kaupungin väliaikaiseksi asuinpaikakseen ja että heillä on asunto täällä, vaikka asuvatkin pääsääntöisesti muualla. Täällä siis asuvat yli 3 kk mutta alle 6 kk. Toisin kuin Suomessa, täällä on kunnissa rekisteröitymispakko väliaikasenkin asumisen johdosta. Toisaalta rekisteröityneille kuuluu sitten ihan samat edut kuin residenteillekin, tässä kaupungissa esim. ilmaiset bussimatkat yms.
Sepaluksen altako kuvia otat?Jätin vyön kotiin. Mitä minä moisella kun farkut muutenkin pysyvät ylhäällä. Enpä arvannut minkämoisen ongelman tulisin kohtaamaan: joka kerta kaivaessani lompakkoa tahi kameraa etutaskusta sepalus aukeaa. Katsovat alta kulmain kun kassajonossa räplään sepalustani jonkun kuuskesäisen rinsessan takana. Ristinsä kullakin, ajankohtaista latteutta mukaillakseni.
Joo, melko huomaamatonta eikä kengänkärkikameralle ole vielä käyttöä kun ei näy hamosia.Sepaluksen altako kuvia otat?
Sullon liian iso mulukku.Jätin vyön kotiin. Mitä minä moisella kun farkut muutenkin pysyvät ylhäällä. Enpä arvannut minkämoisen ongelman tulisin kohtaamaan: joka kerta kaivaessani lompakkoa tahi kameraa etutaskusta sepalus aukeaa. Katsovat alta kulmain kun kassajonossa räplään sepalustani jonkun kuuskesäisen rinsessan takana. Ristinsä kullakin, ajankohtaista latteutta mukaillakseni.
No sehän sen vetoketjun avaakin kun siirtelee sivummalle jotta sais lompakon käsiinsä.Sullon liian iso mulukku.
Vyölläkö sä mulkun sidot kiinni?No sehän sen vetoketjun avaakin kun siirtelee sivummalle jotta sais lompakon käsiinsä.