F1-Forumin snooker-mööttet ja Dompparin kassit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Dominic
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ekat kolme peliä pelattiin 15 punasella, loput 6 peliä 10 punaista käyttäen.

tmoi-Cmoney 77-15
Charlie-tmoi 35-49
Cmoney-Charlie 24-38

Cmoney-tmoi 18-48
tmoi-Charlie 5-42
Charlie-Cmoney 60-25

tmoi-Cmoney 44-16
Charlie-tmoi 36-2
Cmoney-Charlie 10-79

Itsellä lähti alun jälkeen kulkemaan jonkunmoisesti ihan, ja punaisia pussitin mutta harmillisen usein sitä kämmäsi sitten isompien pisteiden pallojen kohdalla. Kerran meni väritkin sekaisin, ja tähtäsin pinkkiä vaikka piti vihreää (muistaisin). Domppari juuri istunut kävelykeppeineen selän taakse ja ehkä pelkäsin iskua polvitaipeeseen hetkenä minä hyvänsä. Pasmat sekaisin ja vastustajalle ilmaiset typerän virheeni pisteet.
Loppupuolella alkoi oma tarkkuus haparoida enempi (3. iso lonkku), mutta kai se monen tunnin turnauksen turnauskestävyys oli pääsyynä. Tarkkuutta ja taitoa/pelisilmää (jota mulla ei paljoa vielä ole) vaativa laji.
 
Ensimmäisellä kierroksella oli aikamoinen hartialukko päällä, mutta kyllä se siitä sitten lähti. Yksittäisiä palloja meni pussiin ihan nätisti, mutta päällevetopuoli ontui tuttuun tapaan, eikä yli 20:n breikkejä muistaakseni nähty.

Touko-kesäkuussa sitten tärähtää kunnolla.
 
Täytyy vetää touko-kesäkuulle tuo hela kuntoon keppiin ja sitten harjoituskaudella sopivasti himmailua, ettei tuli YLIKUNTOA PÄÄLLE.

Näyttää snookerissakin olevat tärkeää tuon kunnon ajoitus.
 
in_152.png
 
Tämän vuoden turnausta odotellessa voin todeta että Vantaan Myyrmäessä on nykyään kaksi snooker-pöytää, jotka molemmat voi varata kalenterista. Taitaa siis "Helsingin" turnaus siirtyä jatkossa Vantaalle. Paikka ei ole enää nykyään kovinkaan halpa (12€/h), mutta sopisi hyvin turnauksen pitämiseen.
 
Pelimies ja isommat pallot

Huomenna kaverin kanssa pelailemaan kasia.
Tarkkuustreeninä menee hyvin samalla.
 
Tässä tarttis kesäkuuta silmällä pitäen jo kohta aktivoitua, lomatkin alkaa siitä puolesta välistä kesäkuuta ja ennen sitä pitäis turné saada pakettiin.

Elikäs ehdottelempa välittömästi seuraavia päiviä:
25.5 la
1.6 la
8.6 la

Keikarit.
 
Niin ja jos joku apina ei tiedä, niin kisat pidetään Suomen Turuus. Aura-biljardista en ole vielä mitään kysellyt.
 
Näillä näkymin pystyn kykenemään noihin kaikkiin päivämääriin. Muiden kommentteja odotellessa.
 
Tässä tarttis kesäkuuta silmällä pitäen jo kohta aktivoitua, lomatkin alkaa siitä puolesta välistä kesäkuuta ja ennen sitä pitäis turné saada pakettiin.

Elikäs ehdottelempa välittömästi seuraavia päiviä:
25.5 la
1.6 la
8.6 la

Keikarit.

Jos 25.5. johonkin möötteen osallistun, niin tampereen möötteen.
1.6. luultavasti en pääse, koska seuraavana päivänä Vantaa Triathlon.
8.6. tuskin pääsen, koska samana päivänä on ylläripylläri triathlon kisa Nurmijärvellä.

Kai se 1.6. on näistä ainoa, jolloin on edes pienenpieni tsäänssi, mutta luultavasti en jaksa silloinkaan mennä turkuun.
 
Joko TAAS on joku kööllähuitomistapahtuma samana päivänä kuin perinteinen Monaco-möötte? MAHTAVAA!
Pjärkele otetaan kööt tampesteriin nyt kun kerta olis jatkopaikka saunoineen jo tiedossa!
edit. siinä tapauksessa mjukana!
 
Ylös