kouvotsvoni
Banjottu
Kyllä se Felipe kakkoskuskiksi on palkattu. Epäilytti kyllä turhan kauan tällä kaudella, mutta nyt loppukaudella Kimi on alkanut näyttää lopultakin kaapin paikkaa:thumbup:
Eihän testikuskiakaan ole varmistettu? Ehkä Alonso otetaan testariksi välivuoden jälkeen 2009.kouvotsvoni sanoi:Kyllä se Felipe kakkoskuskiksi on palkattu. Epäilytti kyllä turhan kauan tällä kaudella, mutta nyt loppukaudella Kimi on alkanut näyttää lopultakin kaapin paikkaa:thumbup:
Hmm. ei palkkaakaan mainittu? ... ... ...kouvotsvoni sanoi:Kyllä se Felipe kakkoskuskiksi on palkattu. Epäilytti kyllä turhan kauan tällä kaudella, mutta nyt loppukaudella Kimi on alkanut näyttää lopultakin kaapin paikkaa:thumbup:
Tuotapa en ole ennen kuullutkaan. Kimi on kyllä epäillyt Ferrarin olevan viimeinen talli jossa ajaa, mutta eipä ole missään näkynyt moisia lopettamishuhujareason sanoi:Ohan sekin tietysti mahdollista että Kimi lopettaa ens kauden jälkeen. Onhan hän jotain sellaista välillä "uhkaillut".
Heti ekassa sopimuksen julkaisun jälkeisessä haastattelussa sanoi jotain>> Ferrari on viimeinen talli jossa ajaa muttei tiedä onko tämä viimeinen sopimus jonka tekee.Mediaprofeetta sanoi:Tuotapa en ole ennen kuullutkaan. Kimi on kyllä epäillyt Ferrarin olevan viimeinen talli jossa ajaa, mutta eipä ole missään näkynyt moisia lopettamishuhuja
Sanoinhan että älkää nyt suuttuko. :dunno:Mediaprofeetta sanoi:Tuotapa en ole ennen kuullutkaan. Kimi on kyllä epäillyt Ferrarin olevan viimeinen talli jossa ajaa, mutta eipä ole missään näkynyt moisia lopettamishuhuja
reason sanoi:Sanoinhan että älkää nyt suuttuko. :dunno:
Antakaa ny joku se linkki missä Kimi epäilee tän Ferrari-sopimuksen olevan hänen viimeinen sopimuksensa formuloissa, kun ei "mediaprofeetta" usko. Tosin Kimin sopimus on 2007-09, mut eihän sitä koskaan tiedä.
en suuttunut vaan kysyinreason sanoi:Sanoinhan että älkää nyt suuttuko. :dunno:
Antakaa ny joku se linkki missä Kimi epäilee tän Ferrari-sopimuksen olevan hänen viimeinen sopimuksensa formuloissa, kun ei "mediaprofeetta" usko. Tosin Kimin sopimus on 2007-09, mut eihän sitä koskaan tiedä.
"[Michael Schumacher's] record won't last forever. Yes, I'd like to be the one beating that, but I won't be able to: I won't race long enough to win seven titles. Maybe the Ferrari contract will already be the last one for me."reason sanoi:Antakaa ny joku se linkki missä Kimi epäilee tän Ferrari-sopimuksen olevan hänen viimeinen sopimuksensa formuloissa, kun ei "mediaprofeetta" usko.
http://www.mtv3.fi/urheilu/arkisto.shtml/arkistot/f1/2006/09/468248reason sanoi:Ohan sekin tietysti mahdollista että Kimi lopettaa ens kauden jälkeen. Onhan hän jotain sellaista välillä "uhkaillut".
Sit olis Alonso ja Massa Ferrarilla 2009 eteenpäin. Mut älkää nyt suuttuko, en tiedä miten asia on mut mikä vaan on mahdollista.
Ei tuosta saa kuvaa suuntaan tai toiseen, Kimi vaan toteaa että on olemassa mahdollisuus, että lopettaa ajamisen 2009 jälkeen, ei kuitenkaan kommentoi mitenkään mahdollisuutta lopettaa ennen kautta 2009.Kimi sanoi:- En tiedä, oliko tämä viimeinen F1-sopimus, minkä teen, mutta luultavasti Ferrari on viimeinen talli, minkä kanssa työskentelen, Räikkönen selvitti.
Toyota tunnetusti tykkää hyvää, kun työntekijät laukoo totuuksia...F1-Live sanoi:"He must go to a winning car and one of the best teams," the Italian said. "This season we have managed only 11 points, so I do not think that it is us."
Trulli said all that Toyota can offer Alonso at present is 'a lot of money'.
Tai, siis onko sanottu juuri kisakuskin paikka?Revolt sanoi:Muistakaa, että nyt on julkistettu pelkkä soppari, ei vielä mitään takeita siitä, että Massa ajaa nimenomaan Ferraria. Kerrankos kuski vuokrataan jonnekin toiseen tiimiin. Olihan Massa Ferrarin sopimuksella koko Sauber-aikansakin... Joten eipä nyt taas hätiköidä...
No just. Milloin viimeksi on Ferrari-kuljettaja vuokrattu muualle tai alennettu testikuskiksi? Ihme toiveajattelua. Kyllä se nyt vaan on niin, ettei Lonsoa Ferkulla nähdä moneen vuoteen, tuskin koskaan.Revolt sanoi:Muistakaa, että nyt on julkistettu pelkkä soppari, ei vielä mitään takeita siitä, että Massa ajaa nimenomaan Ferraria. Kerrankos kuski vuokrataan jonnekin toiseen tiimiin. Olihan Massa Ferrarin sopimuksella koko Sauber-aikansakin... Joten eipä nyt taas hätiköidä...
Oletko jotenkin huono ymmärtämään lukemaasi? Juurihan mä tossa sanoin, että Massa oli Ferrarin sopimuksen alainen koko Sauber-kisapestinsä ja Ferkun testipestinsä (kiva sana) ajan. Mahdollisista muista tapauksista en osaa sanoa mutta et osaa kyllä sinäkään. Eihän tuo nyt olisi lopulta edes mikään maatajärisyttävä temppu vuokrata Felipe ensi kauden jälkeen vaikkapa Rellulle tai Williamsille.Calvin sanoi:No just. Milloin viimeksi on Ferrari-kuljettaja vuokrattu muualle tai alennettu testikuskiksi? Ihme toiveajattelua. Kyllä se nyt vaan on niin, ettei Lonsoa Ferkulla nähdä moneen vuoteen, tuskin koskaan.
On ilmeisesti yllättävän kova paikka Lonsofaneille.