Tosikanaria
Teukan, Mehen, Knoukkarin ja Mylliksen menomesta. Irstailua ja levottomuuksia. K-18.
Oli siellä kai myös Jaska kokoomusnuorten reissulla, olisiko muitakin ollut. Ja kai joku Slovenialainen mäkihyppääjäkin löytyi.
Ansojen varomisen soisi liitettävän sanakirjaan.. Paljon muutakin olen ehdotellut, mutta kukaan ei selitä yhtään mitään.Oon mäki vieraillut lentokoneessansa mukanansa Tapani Kansa, mutta vain vieraillut, koska oli ansa!
Joku meni vituraksi jossain ja iso osa arkistoista katosi bittiavaruuteen kuin pieru sahramiin..Mikä se Suuri Puhdistus oli? Mie taisin taukoilla niinä vuosina.
Tämä farkut jalassa siis. Nyt jo edesmenneen Mikon puoliso 72 kertoi, kuinka Mikko oli juossut aikoinaan koulussa 60 m todella huimaan aikaan. Opettaja oli kellottanut ja kehottanut ryhtymään pikajuoksijaksi. Suoritus oli niin kova, etteivät samanikäiset maailmantähdetkään (Ben Johnson mainittiin) siihen samanikäisinä kyenneet. Ja vieläpä farkut jalassa pinkaisi nuorukainen tuon huiman suorituksensa.Liittyy Mikko Maunulaan, mutta sitä alkuperäistä farkuissajuoksu tilannetta en muista/tiedä.
Jep. Ja vaikka monessa olenkin ollut mukana, niin tuossa jarnassa olin todennäköisesti muistaakseni korkeintaan asiantilan seuraaja.Tämä farkut jalassa siis. Nyt jo edesmenneen Mikon puoliso 72 kertoi, kuinka Mikko oli juossut aikoinaan koulussa 60 m todella huimaan aikaan. Opettaja oli kellottanut ja kehottanut ryhtymään pikajuoksijaksi. Suoritus oli niin kova, etteivät samanikäiset maailmantähdetkään (Ben Johnson mainittiin) siihen samanikäisinä kyenneet. Ja vieläpä farkut jalassa pinkaisi nuorukainen tuon huiman suorituksensa.
Tästä kehkeytyi ankara jarna, kun ei oikein uskottu. Epäiltiin mittausvirhettä jne. Marttyyrivetäytymisen tehnyt Runar oli yksi pääjarnari.
Sittemmin mikä tahansa ennakkoon ajatellen mahdoton suoritus onkin mahdollinen, kunhan se tehdään farkut jalassa.
Siksi sanakirjassa oleva - vaikka se muuten voisikin olla osuva - selitys tai tarkenne on erittäin huono. Muuttakaa tai saatte nenänakeista!F
Farkut parantavat merkittävästi suorituskykyä. Nomikin pinkoo satasen alle 10:ymmenen sekunnin farkut jalassa. Alkulähdettä tälle en muista..
Nopeahuolen postausmäärästäkin 6001 kipaletta, vai onko tää eri tapaus?Joku meni vituraksi jossain ja iso osa arkistoista katosi bittiavaruuteen kuin pieru sahramiin..
Mistä muuten "kuka vitun pendeltokcs" ilmaisu sai alkunsa?
Siitä kun kukaan ei tiedä kuka vittu se on.
Mistä muuten "kuka vitun pendeltokcs" ilmaisu sai alkunsa?
Siksi sanakirjassa oleva - vaikka se muuten voisikin olla osuva - selitys tai tarkenne on erittäin huono. Muuttakaa tai saatte nenänakeista!
Villi veikkaus on, että joku on joskus vahingossa kirjoittanut Pendellstockin nimen muotoon "Pendeltocks" ja sitten joku on sen pohjalta lisännyt tuon tägin. Tämä oli puhtaasti mutua, mutta tuo tuntuu todennäköisimmältä selitykseltä.
Pendeltöksistä tuli mieleen, että Lancia Delta S4 puuttuu sanakirjasta! Sehän on sentään nopeampi kuin F1-auto. :ahem:
Pendeltöksistä tuli mieleen, että Lancia Delta S4 puuttuu sanakirjasta! Sehän on sentään nopeampi kuin F1-auto. :ahem: