Fyysisen olotilasi päällimmäiset tuntemuksesi just nyt?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Alaselkä jumissa ja polvet sen oloiset, että jotain on tehty.

Yöllä kramppasi vasen pohje ekaa kertaa vuosikymmeneen. Tipuin sängystä siinä kieriessä.


Futis sopii ihan hyvin keski-ikää lähestyvälle miehelle.
 
Taisi olla kyllä tankkauksessakin vikaa.

Normisti eväänä Hart Sportia, nyt oli pelkkää vodaa.
 
Taisi olla kyllä tankkauksessakin vikaa.

Normisti eväänä Hart Sportia, nyt oli pelkkää vodaa.
Magnessiumia 800mg päivässä niin loppuu kramppailut ja palautuu möyryämisestä. Vähän voi pienentää määrää sitten jos perä vuotaa.
 
Ei varsinaisesti kuulu tähän toikkiin, mutta en löytänyt toikkia fyysinen olotilasi hetki sitten, joten menkööt nyt hieman offtopiciksi.

Taisi pamahtaa viimeyönä elämäni eka migreenikohtaus. Oli hieno kokemus. Koskaan ei ole aiemmin noin helvetisti päähän särkenyt. Ihan koko ajan tuntu että nyt tulee aivot läpi kuupasta. Vaan eivät lopulta tulleet. Koitin käydä sairaalan päivystyksessäkin, mutta siellä oli ovi lukossa ja ei sitten siinä horkassa taujunnut että kait siinä olisi joku ovikello ollut vieressä. Särkylääkettä ei ollut ja päivystävää apteekkia en pystynyt lähteä metsästämään kun autolla ajaminen oli niin täyttä tuskaa. Ja liekkö siihen edes normaalit särkylääkkeet auttavat? eos. Jos nyt edes oli migreeni, kun moista ei ole koskaan todettu. Etädiagnoosina totesin vain kaikkien oireiden sopivan aivan täydellisesti siihen settiin.
Suihkun lattialla 3: olmisen tuntia istuminen tuntui auttavan. Samoin pakastepussit otsalla. Löytyipä vihdoinkin käyttöä pakastetuile keittojuureksille.

Kaiken kaikkiaan voin suositella.
 
Veikkaanpa että se oli aivoverenvuoto ja nyt aivoistasi on verisuoni katkennut minkä seurauksena olet vainaa sillä aivoverenvuoto saattaa tappaa nopeasti yllättäen ja pyytämättä joten Pyryf onkin nyt sitten manalan majoilla aivoverenvuodon seurauksena.
 
Tajusinpa juuri että vain hetkeä ennen oletetun migreenikohtauksen alkamista kuuntelin lähes kokonaisen kappaleen Dingoa.

Ei siis ihme.
 
Tajusinpa juuri että vain hetkeä ennen oletetun migreenikohtauksen alkamista kuuntelin lähes kokonaisen kappaleen Dingoa.

Ei siis ihme.
Muistatko hengittää samalla kun teet sitä? Migreeni saattaa johtua hengityksen salpaantumisesta.
 
Ylös