Hankintoja!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Matxi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
9145e09c-f35.jpg
 
Rautatiemuseokäynnillä alelaarista Rautatieläisten liiton historia 1-3 ja VR Rakennusmestarien matkassa. Vähän tuollasta kuivakiskoista luettavaa tuo historia näyttäis olevan (niinku aika monesti), mut pitäähän ne silti lukea, että tietää mistä puh... ööö... mistä ei puhuta hirveemmin.
 
Meni kirjanmerkkeihin, kiitosta:thumbup:
Sunnuntain (21.02.2010) Ylen TV-uutisten mukaan Suomessa on vuosikymmenten aikana kehitetty varsin ainutlaatuinen “alkoholistirottien” AA-rottakanta. Nyt sitä ei ole enää mahdollista pitää yllä Suomessa, mutta eläinkokeet jatkuvat Yhdysvalloissa.

Pääseekö juopporotat Ämmeerikan reissulle vetään viinaa?! Vittu jätkät hei, koshka tulee hei viinakärry jätkät? Oikeen Rat Pack radalla.
 
Meikäläinenhän vaihtoi hiihtotallia, kun kotimaiset pitopohjasukset ovat melkeinpä naurettavia (ainakin Peltonen).

ski_detail_552cc9a4efe36a820b8281b391e00194.img


Liberecin kohuttu jättimenetyjä, jolla hiihdettiin vaihtuvissa olosuhteissa useita mitalleja. Kilpasuksi liisterikeliin kuin vaikeisiinkin lumiolosuhteisiinkin. Erinomainen pito ja luisto ilman pitovoitelua erikoismateriaalin ansiosta pitoalueella. Ajoittain tehtävä pitoalueen hionta ja puhdistus takaa onnistuneen hiihtonautinnon. Erittäin nopea DTG-kivihionta pohjan viimeistelyssä takaa erinomaiset luisto-ominaisuudet. Erikoispohja nollakelejä varten.
Eli pitopohjiin siirryin. Samalla vaihdoin sidemerkkiäkin ja monoa (Fischer).
 
Lomaviikko mökissä Luosto/Pyhälle viikolle 11. Piti passata niin ettei mene eka KKWCS kisa sivu suun.

Vihdoinkin pääsee mäkeen!:cool:
 
NBH%20Supreme%20one55%20stick.jpg


30e. Ei kannata ulkojäiden Larionovinkaan käyttää puumailoja näillä hinnoilla.
 
Jep. Vitutukseen jäi vain pakkovalinta dieselin ja CVT-automaatin välillä. Ja se kisa menee, jopa valitettavasti, dieselille. Ovat nimittäin melko helvetin hienon vaihteiston saaneet aikaan. Suosittelen suuresti kokeilemaan. Mutta ei dieselmalleihin vielä vähään aikaan. Saatana.

Mulla oli tuollainen Legacy tomaatilla (ja rattiläpysköillä) käytössä tänään koko päivän kun rahoitusyhtiön kottero oli 20 000 km:n valohoidossa.
On muuten soiva peli. Istuu käteen kuin mul...hanska!
Kevyemmän ja ketterämmän tuntuinen kuin kokonsa edellyttää. Taittuu kuin ihmisen mieli.
Espittäkin tuli otettua tuntumaa. Vauhdilla ja ilman.

Yksi parhaita peltilehmiä hanskata talvella. :thumbup:
 
Viimeksi muokattu:
Ylös