Herätyskello polli

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Mosse

Skidmark
Liittynyt
5.3.1999
Viestit
104235
Sijainti
On earth
Käytätkö jotain herätys-keinoa aamuherätyksiin? Eli kelloa, kännykkää, radiota, lamppua tms?

Lähinnä normiaikaan heräämisiin töihin tässä pollataan. Spesiaaliaikaan aamuyöstä tms on asia erikseen.
 
En käytä, mut oon muutaman kerran herännyt kun toisen henkilön kello pärisee jo ennen aikoja.
 
Elämme jännittäviä aikoja. Aion vastata tähän mahd. pian. Ja olen erittäin otettu siitä että teitä, parahimmat f1-forumystäväni kiinnostaa herätyskellotilanteeni tola.
 

Elämme jännittäviä aikoja. Aion vastata tähän mahd. pian. Ja olen erittäin otettu siitä että teitä, parahimmat f1-forumystäväni kiinnostaa herätyskellotilanteeni tola.
Kyllä kyllä...
Itse käytän kännykän herätyskelloa. Vai voiko Samsung olla kännykkä kun joku joskus sanonut että vain Nokialla on kännyköitä...
 
Puhelin herättää, mutta usein 16v. misu ehtii ekaks.
 
Puhelimen herätyskello. Joskus on käynyt niin, ettei ole herätys soinut vaikka varmasti edellisenä iltana olin laittanut herätyksen päälle. Onneksi kumminkin herännyt näillä kerroilla sen verran ajoissa, että ei myöhästynyt töistä/koulusta.
 
Itse en herätyksiä tarvitse kun joku saatanan demoni mut aina herättää. Tänään 5.30 heräsin. Ja vitutti.
 
Jos aamulla on menoa, niin sitten herään tällaisen pärinään.

9f4b4ddd6206a96f66c350c280e184f5--mmf250x250.jpg


Jos ei ole niin herään omia aikojani milloin kulloinkin. Helvetinkoneitahan tuollaiset herätyskapistukset ovatten.
 
Puhelin herättää, sähkökello varmistaa. Ei ole sähkökello vielä kertaakaan herättänyt, ja yleensä herään ennen kellonsoittoa muutenkin. Riippumatta soittoajasta. Tiedä mistä tuollainenkin on tullut, kun ennen kyllä nukuin kunnes kello herätti, mut nykyään se on sama onko kello herättämässä aamukuudelta vai kympiltä, niin mä herään puolisen tuntia ennen kellon soittoa.
 
Kertooko jotain ideologiastani vai mistä mutta työ/muu velvoite-aamuisin mulla ei ikänä ole kuin tuo em. sähkökello herättämässä mutta annas olla kun tulee kaukomaan GP kuten Suzuka tahi Melbourne niin herätyskelloja on vierellä vähintään 3:ljä. Ja silti yleensä herään itsestään sillä hetkellä kun Pulkkinen siirtää lähetystä gridistä Oskulle.
 
Puhelin herättää. Herätysääneen herään yleensä sen verran helposti että tuplavarmistuksia ei tule juuri aseteltua, mutta jos herätystä ei ole, saattaa lipsahtaa iltapäivän puolelle. Yleensä siis herätys on vapaapäivinäkin viimeistään puolilta päivin.
 
Aiemmin käytin kovasti ja ärsyttävästi huutavaa perusmallitason paristotoimista herätyskelloa, mutta totuin vähän liikaa tuonkin ärjymiseen. Joskus meinas jäädä heräämättä.
Nyttemmin käytössä täppäri+puhelin, täppärissä on riittävän vittumainen ulina jotta herään siihen varmasti, luuri on ollut toistaiseksi vain tarpeettomana varmistuksena.
Puhelimeni soittoäänenä on joku Samsungin luurien vakiotilulilu, kysyttiinkö sitä tässä?
 
Ylös