Ghost_Glove
Jääkausi
Sepä se.... :wink:Banaani sanoi:Aivan, mutta hyvin se kulki viimevuonnakin Imolassa. Ja loppukausi menikin sitten...
Itse uskon kyllä, että lujaa ne menevät loppu kaudenkin. Mutta kuinka lujaa jää nähtäväks tuleviin kisoihin.
Sepä se.... :wink:Banaani sanoi:Aivan, mutta hyvin se kulki viimevuonnakin Imolassa. Ja loppukausi menikin sitten...
Totta kai, en olekkaan kyseenalaistanut etteikö se päätehtävä olisi yhä Kimin lapsenvahtina toimiminen. Siitä en tiedä onko se työnimike sama, joten senkin heitin ihan päästä.HÖYNÄ sanoi:Tuottaako lukemisen ymmärtäminen vaikeuksia?
Soraisen palkkasi McLaren, tätä uutta ei. Tehtävä sama.
Eikä kysymyksessä ollut väite, vaan lähinnä spekulaatio.
Käy apukoulusi loppuun ja yritä uudelleen. :thumbfh:
Räikkönen itse on todennut ettei aja semmoisessa tallissa jossa ei saa tasa-arvoista kohtelua. Nyt Räikkösen puheet ja HK:n spekulaatiot menee ristiin. Jos Räikkösellä tosissaan on sopimus, niin aivan varmasti siinä on pykälä Schumia kohtaan, jolla Räikkönen voi irrottautua sopimuksesta.Turun Sanomat/F1 sanoi:Kimillä ei pakotietä
Ferrari pestasi Räikkösen hetkellä, jolloin joutui varautumaan mahdollisuuteen, ettei Schumacher jatka tallissa. On selvä, että Räikkönen ei olisi tehnyt sopimusta, jos se olisi alistanut hänet jollain tavalla mahdolliseen kakkoskuljettajan asemaan.
Puheet siitä, että Räikkönen katuisi kauppojaan ja vielä muuttaisi mieltään, voi unohtaa saman tien. Kimi on tunnetusti suoraviivainen ratkaisuissaan. Kun hän jotain päättää, hän ei katsele enää taakseen ja mieti, oliko ratkaisu sittenkään paras mahdollinen.
Jos Räikkönen tulisi katumapäälle, hän joutuisi maksamaan tuntuvan korvauksen Ferrarille.
Sinäkö voit absoluuttisen tarkasti päätellä mikä on kohtuullisen kaukaa haettu, ja mikä ei? :tongue:azai sanoi:Totta kai, en olekkaan kyseenalaistanut etteikö se päätehtävä olisi yhä Kimin lapsenvahtina toimiminen. Siitä en tiedä onko se työnimike sama, joten senkin heitin ihan päästä.
Spekulaatioita saa toki heittää mutta joku kohtuus siinä että kuinka kaukaa haetaan noita johtopäätöksiä.
Enkä nyt jaksa ruveta stressailemaan tuota apukoulua juttua, tapansa kullakin vastata toisen mielipiteeseen, mutta tee se hyvä mies asiallisesti äläkä apukoululaisesti :wink:
Puhut asiaa! Kovan harppauksen on pystyny Ferrari tekemään. Samaa ei valitettavasti voi sanoa Mclarenista. Näyttää melkoisen huonolta tällä hetkellä, nopeutta ei vaan ole vaikka kuinka yrittäisi katsella niiden kuuluisien sinivalkolasien lävitse.Ghost_Glove sanoi:Joku vois sanoo, että just nyt se ferrari ei taas näytäkkään niin huonolta vaihtarilta...![]()
No eikös Rubensillakin pitänyt olla tällainen sopimus? Ja vaikka suoraa "let Michael pass" suosimista ei olisi, niin millään sopimuksilla ei voida estää yllättäen ilmaantuvia elektroniikkaongelmia tms.azai sanoi:Jos Räikkösellä tosissaan on sopimus, niin aivan varmasti siinä on pykälä Schumia kohtaan, jolla Räikkönen voi irrottautua sopimuksesta.
Salaliitto elää siis vielä sittenkin :thumbup: :thumbup:Tehomylly sanoi:millään sopimuksilla ei voida estää yllättäen ilmaantuvia elektroniikkaongelmia tms.
Törni sanoi:Salaliitto elää siis vielä sittenkin :thumbup: :thumbup:
Usko ei :thumbup:Mossi Superstar sanoi:Totuus on tuolla ulkona :thumbup: :thumbup:
No mitäs ne olisivat siinä tilanteessa voineet tehdä? 'Tallimääräykset' on kiellettyjä. Kärkisijoista taistellessa on helpompi pitää huoli, ettei väärä kuski pääse edelle.Bleu sanoi:Massakin sai rauhassa ajaa Schumin edellä maaliin Malesiassa, joten miksei sitten Kimi.
Piti quotata Tehomyllyä, mutta tulinkin sitten napanneeksi post replyta. Noihin "elektroniikkaongelmiin" oli tarkoitus viitata.DFiaA sanoi:No mitäs ne olisivat siinä tilanteessa voineet tehdä? 'Tallimääräykset' on kiellettyjä. Kärkisijoista taistellessa on helpompi pitää huoli, ettei väärä kuski pääse edelle.
Nooh Imolassa Massa sitten ajelikin omassa roolissaan pidätellessään Alonsoa...Bleu sanoi:Massakin sai rauhassa ajaa Schumin edellä maaliin Malesiassa, joten miksei sitten Kimi.
Ne hidastelut saattoivat kyllä olla Salon juttuja, sillä ei Massa ollut missään vaiheessa samanlaisessa vauhdissa kuin Schumi tai Alonso.Jippo sanoi:Nooh Imolassa Massa sitten ajelikin omassa roolissaan pidätellessään Alonsoa...
No oli oli ... :thumbup:Ferrari 4ever sanoi:Massalla oli samoja ongelmia autonsa kanssa kuin Schumacherilla hetkeä myöhemmin.