Voi vittu mitä tyhjäpääpissiksiä.
Enämpi kyllä tyhjäpääkakkisia.
Voi vittu mitä tyhjäpääpissiksiä.
Konkreettiseen sävyyn laaditun kirjoituksen perusteella ei ole syytä epäillä, etteikö tekoa olisi tapahtunut. Linja-autoyhtiön mukaan vahinkoa on jo tullut.
- Tästä on ylimääräistä työtä meille. Eikä tämä varmasti paranna bussimatkustajien viihtyvyyttä, ajatus siitä, että joku on paskonut penkillä housuihinsa.
Tuhlasin jutun lukemiseen ja kommentointiin eilen 5 minuuttia.Kohulinkkaanpa vielä ko. Ylioppilaslehden jutun.
Miksi juttu on tehty, päätoimittaja Vappu Kaarenoja?
”Miksi ei? Miksi ei? Vastaan näin vastakysymyksellä.”
Täh? Eivät ole kuulleet 12h ultramaratoonailusta? Kyllähän siinä rasvaa palaa poikineen jos kulutus nousee edes kävelyn tasolle.Seksi ei poltakaan hurjasti kaloreita
Perjantai 1.2.2013 klo 21.30
Lakanoiden välissä peuhaaminen kuluttaa keskimäärin vain noin 21 kaloria, sanovat tutkijat.
Seksin harrastaminen ei kuluta kävelyä enempää kaloreita, väittävät tutkijat.(COLOURBOX)
Tutkijoiden mielestä seksin harrastamista ei missään määrin kannata verrata kuntoiluun, jos haluaa polttaa kaloreita.
Uskomusten mukaan seksin aikana voisi kuluttaa jopa 300 kaloria. Yhdysvaltalaisen Alabaman yliopiston tuoreen tutkimuksen mukaan seksi ei kuitenkaan ole mikään tehokas tapa kuluttaa kaloreita.
Tutkimuksessa selvisi, että keskimääräinen seksiakti kuluttaa vähemmän tai saman verran kaloreita kuin kävely. Kuuden minuutin intensiivinen lemmiskely polttaa tutkimuksen mukaan noin 21 kaloria.
Tutkimus julkaistiin keskiviikkona New England Journal of Medicine -lehdessä.
IL
Täh? Eivät ole kuulleet 12h ultramaratoonailusta? Kyllähän siinä rasvaa palaa poikineen jos kulutus nousee edes kävelyn tasolle.
TeräsmiesMikä mies se sellanen on, joka ei 3 sekunnissa suoriudu veltosta velttoon?:doubtful:
Konkreettiseen sävyyn laaditun kirjoituksen perusteella ei ole syytä epäillä, etteikö tekoa olisi tapahtunut.
Ainakin paikallisliikenteen autoissa näyttää melkein joka penkki siltä kuin että "tähän on tultu".Liikennöitsijä nyt hieman aliarvioi pervojen tyttölasten mielikuvitusta.
Saa käyttää, esim. sarjisaiheeksi.
Teräsmies![]()