Sue_me
Well-known member
- Liittynyt
- 1.8.2005
- Viestit
- 27848
Aatu olisi varmaankin lähtenyt valtaamaan Intiaa.Millainen maailma olisikaan jos Hitu ois vetäny nopeiden sijaan vaikka rennosti pilveä? Bongista. :eek!:
Ja miksei Hermmannikin.
Aatu olisi varmaankin lähtenyt valtaamaan Intiaa.Millainen maailma olisikaan jos Hitu ois vetäny nopeiden sijaan vaikka rennosti pilveä? Bongista. :eek!:
Ja miksei Hermmannikin.
Millainen maailma olisikaan jos Hitu ois vetäny nopeiden sijaan vaikka rennosti pilveä? Bongista. :eek!:
Ja miksei Hermmannikin.
Näin pressanvaalien alla osui sattumalta silmiini engl.-k. Wikipediasta juttu Suomen kuningaskunnasta, no kaikkihan tietävät sen vuoden 1918 monarkiasekoilun, mutta tämä onkin jo vuodelta 1742:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Finland_(1742) !
Eli, jos oikein tuosta käsitin, niin Suomesta suunniteltiin jo tuolloin itsenäistä kuningaskuntaa, jota olisi johtanut näinkin urponnäköinen keisari Pietari III
Puolasta tehtiin kuningaskuntaa samoihin aikoihin kuin Suomestakin, Puolan monarkia ehti toimia sentään pari vuotta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Puolan_kuningaskunta_(1916)
Voisit sä kirjottaa ton artikkelin, ku mä en millään viittis.
Tällä videolla Gene Simmons kertoo, kuinka hänen isoäitinsä ja tämän äiti marssitettiin kaasukammioon:Natsit ovat ikuisesti kiinnostava aihe, varsinkin jos niistä löytyy ristiriitaisia kytköksiä juutalaisiin.
Jotkut ovatkin kenties ehkä ihmetelleet, miksi Hitler ajoi Mercedeksellä vaikka se on nimetty tämän juutalaistytön mukaan:
![]()
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercédès_Jellinek ?
Vaan onkohan kukaan koskaan miettinyt, miksi rock-yhtye KISSin logossa on sig-riimukirjaimet
![]()
![]()
Yleisesti tunnetuista heavy-bändeistä Slayerillä on ollut natsiteeman viljelyä (mm. kappale Angel of Death kertoo Josef Mengelestä).
KISSin kohdalla nimeen sisällytetyn Schutzstaffel-logon tekee oudoksi se tosiseikka, että yhtyeen pitkäkielinen basisti Gene Simmons (oikealta nimeltään Chaim Witz) on ehta Israelin juutalainen.
![]()
http://fi.wikipedia.org/wiki/Gene_Simmons ?![]()
Helposti pystyi, Stalin ja Mao vielä suurempiinkiin.-Edelleen on väittelyä yleisesti siitä, pystyivätkö natsit suorittaman niin laajamittaisen kansanmurhan kuin on esitetty.
...lähes Führer siis itsekin.
![]()
Jean-Marie Loret
Vuonna 1985 kuollut ranskalaismies kertoi olevansa Adolf Hitlerin jälkeläinen.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/hurja-vaite-hitlerilla-oli-poika/art-1288449798078.html
Kyseessä saattoi toki olla myös Anna Andersonin kaltainen huijari.
Heh... eivät pidä paikkaansa nuo väittämät.
edit. Siis kaikki väittämät eivät pidä paikkaansa.
Tyypillistä salkkaripaskaa jossa pitää täydentää puuttuvat faktat valheilla. Hassua, että miksi niin pitää tehdä?
Niin en ymmärrä sitä miksi hitossa pitää laittaa suoraan kusetusta, vaikka samankaltaisuuksia muutenkin ihan tarpeeksi.