kurski
Oisko minkä tyyppistä ?
- Liittynyt
- 6.10.2009
- Viestit
- 18628
Ihan aito kurski, Kurskilan Jarppa.Iso8asin kakkosnikki?
Ihan aito kurski, Kurskilan Jarppa.Iso8asin kakkosnikki?
Miekiin oon aina lukenut sinun nikin -> Nussi. Ei minun nikistä mitenkään voi tulla K-Ruski.Olen aina lukenut ton nikin että K-Ruski. Ei se mitään :thumbup:
Ihan hyvin.Ei minun nikistä mitenkään voi tulla K-Ruski.
Tuo on vaan niitä Forumin legendaarisia sanontoja, ei muuta.Ihan hyvin.
Miekiin oon aina lukenut sinun nikin -> Nussi. Ei minun nikistä mitenkään voi tulla K-Ruski.
Ai? En ole huomannutkaan :dunno: Eikä siis mulle tapana ollut sanoa tuota "turhaan"Tuo on vaan niitä Forumin legendaarisia sanontoja, ei muuta.
Anna mun kaikki kestääFreudilainen lipsahdus. Tulee alitajunnan kulusta kun jussi nussii kurskia tulee kulli ruskia.
Kyllästymiseen asti sitä "kuunnellut".Ai? En ole huomannutkaan
Ei olla rahdinajussa.Olin pitkään luulossa, että kurski ajaa työkseen autoa Keskon rautakaupalle -> KR-kuski -> kurski
Olin pitkään luulossa, että kurski ajaa työkseen autoa Keskon rautakaupalle -> KR-kuski -> kurski
Ei olla rahdinajussa.
Onko aju sama kuin ajo? Tai siis voisitko kurski olla maidonajossa vai onko kyseessä silloin jokin muu tapahtuma?
Nimim. kiinnostaa kuin pientä pingviiniä
Tavallaan sama asia, mut yleensä sanon että ajussa.Onko aju sama kuin ajo? Tai siis voisitko kurski olla maidonajossa vai onko kyseessä silloin jokin muu tapahtuma?
Ajo on sitä, kun pysytään ojien välissä.
Tavallaan sama asia, mut yleensä sanon että ajussa.
Onko aju sama kuin ajo?
Ne ei ole aivan sama asia. Vertaa esimerkiksi haju ja hajo. Esimerkkilause:"Vähäks hajottaa lukee hajun postauksia".