Ei uhkaa ei. Se uhkaa koko maailmaa :dunno:
All hail the empire!!
Ei uhkaa ei. Se uhkaa koko maailmaa :dunno:
Suomen vuosittaisella 2,8 miljardin sotaleikkirahalla saataisiin jokaiselle somalialaiselle Dysonin pölynimurit Gigantista. Eipähän olisi enää hiekkaa eteisissä.Ihmiskunta tuhlaa järkyttäviä määriä luonnonvaroja pelkästään asevarusteluun. Se rahasumma mikä meni kylmään sotaan, olisi koko maapallo muutettu paratiisiksi. Ja nyt Venäjä aikoo laittaa rahaa uuteen asevarusteluun 650 miljardia dollaria!!!
Tuolla rahalla saisi muutakin aikaiseksi ko. kehitysmaassa.
Täydellistä järjettömyyttä.
Suomen vuosittaisella 2,8 miljardin sotaleikkirahalla saataisiin jokaiselle somalialaiselle Dysonin pölynimurit Gigantista. Eipähän olisi enää hiekkaa eteisissä.
Meillä jo keskuspölynimuri, niin kaikkien muidenkin Dysonit joutaa kehitysavuksi.Pistää kyllä miettimään ja vihaiseksi tämmöisten faktojen julkituominen ja niiden tiedostaminen!
DYSONIT MEILLE JA HETI!
Meillä jo keskuspölynimuri, niin kaikkien muidenkin Dysonit joutaa kehitysavuksi.
Kyllähän Venäjä uhkaa maailmanrauhaa, koska Georgia ja Tsetsenia.
Aivoni tuoksuvat oksennukselle.
Se on oksennusta. Sun aivot on tuolla hyllyllä maljassa. Jos Piltti-purkkia nyt maljaksi voi kutsua..?
Jos Saksa olis voittanut sodan, kylmä sota olis jäänyt väliin ja mekin lomailtais Laatokan rannoilla, Suursaaressa kotimaassa ja kahviteltais kunnostetussa Viipurissa eikä missään rähjäkylässä viisumituristeina.
Ohjelmointi on vitusta ja perkeleestä.
Kohta tulee itku. Ohjelmointi on vitusta ja perkeleestä.
Kohta tulee itku. Ohjelmointi on vitusta ja perkeleestä.
Heh. Nyt tuli tarinaan aika jännä käänne. Poru kurkussa kun kuukkeloin vähän vinkkiä tehtävänratkaisuun, niin pläjähti silmille jonkun tekemänä koko tehtävä täydellisenä ja toimivana.
Heh. Nyt tuli tarinaan aika jännä käänne. Poru kurkussa kun kuukkeloin vähän vinkkiä tehtävänratkaisuun, niin pläjähti silmille jonkun tekemänä koko tehtävä täydellisenä ja toimivana.