Niin joo imitoit sitä pipopäätä (vaaleanpunainen), joka oli ihan sekaisin kun hepat vähän törkkäs.Tuo oli vain kiakkovierasimitaationi. Sopii toikin teemaan.
Juuse Saros!! Nyt kuulkaa tolla samalla tsempillä veskarikomeetta johtaa SM-liigajoukkueensa vastaavanlaiseen saavutukseen ja sitten tavataan torilla yeah.
Periaatteessa vastustan Juusen edustaman liigajoukkueen suorituksia.
En muista nähneeni aiemmin (finaaleissa) noin montaa peräkkäistä hyvinkin arveluttavaa (tai suoraan sanottuna virheellisin perustein annettua) jäähyä. Ainoa ilo niistä on, että voitto tuntuu entistä enämpi hyvältä.
Perusteluja? Siksikö kun olen mollannut raumlaissi?
Ei siksi. Vaan siksi kun kannatan SM-liigassa vaan raumlaissi. Ota nyt pois se mikä on ehkä menossa sieraimeen. Maajoukkue ja sm-liiga erikseen. Nih! Yhdessä ja erikseen.
No onhan sillä, mutta maajoukkue ja seurajoukkueet erikseen...ja yhdessä. Yhdessä ja erikseen.Jaajuu. Meinasin, että sulla on ihan erityisesti Kerhoa vastaan jotain.
Mulla oli just menossa burb sieraimeen. Onneks ehdit varoittaa.
"Den som licker för snabbt, får rumpan i stället för fittan!"Koskaan ei pidä nuolaista ennen tipahtamista, ei koskaan. Ken taitaa, niin kääntäköön ruotsiksi. Kiitos. Tack.
BUAAAHAHAHAHAHAHAHAH!!!! Anteekisi. Tirsk! Röhöhöhööööh.
No onhan sillä, mutta maajoukkue ja seurajoukkueet erikseen...ja yhdessä. Yhdessä ja erikseen.![]()
Ihan kivaa läpsyttelyä. Sääli että hävittiin.
Tallissa?"Den som licker for snabbt, får rumpan i stallet för fittan!"
NO panenko, panenko oikein kunnolla....Äläpäs pane suita mun sanoihini senkin punatalentti!
NO panenko, panenko oikein kunnolla....
No en sitten.
Vaikket minulta kysykään, niin esitän asiallisen vastakysymyksen: Luuletko, että nämä junnujoukkueet pärjäisivät aikuisten MM-kisoissa?Kysyn nyt ihan asiallisesti sulta yhen jutun. Kummat on sun mielestä tasokkaammat, nämä vai aikuisten MM-kisat?
Jaa mikä niin... juueiku ään pisteet jäi tosta a:sta uupumaan. Hetko, korjaan. Tack.Tallissa?
Tässä taitaa olla kyse siitä, että kilpailu voi olla tasokas vaikka kilpailijat eivät ehdotonta huippua olisikaan. Kunhan ovat tasoltaan lähellä toisiaan.Vaikket minulta kysykään, niin esitän asiallisen vastakysymyksen: Luuletko, että nämä junnujoukkueet pärjäisivät aikuisten MM-kisoissa?