Raivostuttavia biisejä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja OoPee
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Enemmän OoPeen omassa postauksessa on paatosta ja tuskaa kuin Nickelbackin brucemaisessa raspikurkkulaulannassa!!
 
Runar ja Kyllikki sanoi:
Enemmän OoPeen omassa postauksessa on paatosta ja tuskaa kuin Nickelbackin brucemaisessa raspikurkkulaulannassa!!

Olisko joku muukin Nickelback-fani vielä valmis tulemaan ulos kaapista vai oliks nää nyt tässä? :o
 
Latasinpa nyt minäkin pari biisiä Nickelbackia, eikä tuo minusta ole kyllä hassumpaa.. Vähän niinku Bryan Adams.
 
Sanotaan nyt että jos tuo photograph tulee enemmän kuin 5 kertaa päivässä, niin varmasti alkaa vituttamaan. Aivan niinkuin mikä tahansa Bryan Adamsin biisi.
 
Jacques sanoi:
Sanotaan nyt että jos tuo photograph tulee enemmän kuin 5 kertaa päivässä, niin varmasti alkaa vituttamaan.

Nimenomaan. Alussa se ei meinaan vituttanu, mutta muutaman viikon jälkeen alko hihat käryämään :doubtful:
 
Hyvä meno. Pistetäänpä toikin taustamusiikiksi soimaan repeatilla Crazy frogin "tuotanto", vitutuskäyrä nousuun :)
 
kouvotsvoni sanoi:
Hyvä meno. Pistetäänpä toikin taustamusiikiksi soimaan repeatilla Crazy frogin "tuotanto", vitutuskäyrä nousuun :)
mä en tulkitse crazy frogia musiikiksi vaan ihan suoraksi vittuiluksi ja ärsytykseksi joka vetoaa kuitenkin pissiksiin (niinkuin kaikki saatanan ärsyttävä).
 
Jacques sanoi:
mä en tulkitse crazy frogia musiikiksi vaan ihan suoraksi vittuiluksi ja ärsytykseksi joka vetoaa kuitenkin pissiksiin (niinkuin kaikki saatanan ärsyttävä).
Tulkitsen sen musiikiksi, koska radioissa soi lässytysten välillä, oli se sitten miten veret kiehauttavaa tahansa;)
 
Itse kylla diggaan Nickelbackista, kyllakin Photographiin olen jo hiukka kyllastynyt.
Mulla on kannykan heratysbiisini niiden "If Everyone Cared", jotenkin se uppoaa muhun.

Hyvasta biisista tuli mieleen Disturbed'n "Land of Confusion".
Loistocover. :thumbup:
 
Mikä kesä on kyllä ehdottomasti tämän hetken ärsytyslistan kärjessä. Toinen on Eppu Normaalin Olin vain tuuli. Kuinkahan niin nerokas bändi on onnistunut tekemään noin raivostuttavan biisin :nope:
 
Lista on pitkät:
Ekaks tulee mieleen se "vielä on kesää jäljellä.." ja sit "tavikset tahtovat tositeeveen.."
 
Paris Hiltonin mm. Novalla ja uudella kissillä pyörivä rallatus. :jaska:
 
Mikäs se tämmöinen Nickelipakki on? :doubtful:

Thaimaassa tuli paikalliselta musa-kanavalta koko ajan jotain Goldplaytä. Oli siellä päin kiertueella. Ihan paskaa musaa. :nope:
 
Goldplaytä jaksan kyllä kuunnella, tosin en mä tunne niiltä kuin ne kaks hittiä. Speed of Sound ja Talk, ihan näppäriä biisejä kumpainenkin :)

Nickelback on tämmönen:
nickelback.jpg


Voi niitten muut biisit olla hyviäkin, en vaan tunne niitä. Tota yllämainitsemaani en yksinkertaisesti jaksa :frank:
 
OoPee sanoi:
Voi niitten muut biisit olla hyviäkin, en vaan tunne niitä.

Uteliaisuuttani imuroin Photograph-biisin ja sen perusteella sanoisin, että ei voi. Tuo kuva vahvisti asian.
 
Ylös