Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset

KnowHow sanoi:
Vein roskat ja samalla pyykit vintille. Hissiin tuli yläpuolella asuva vanha rouva, yli 80-vuotias, entinen diplomaatti ja ulkoministeriön korkea virkanainen. Aivan huikean mukava persoona ja ne jutut! Sanoi juuri nähneensä italialaiselta televisiokanavalta, että se koiravaljakko-onnettomuudessa kuollut tyttö oli erään Italian vaikutusvaltaisimman mafioson tytär?
Corriere della seran sivuilta luin sen tytön isän olleen camorra-pomo. Tyttö oli äidin ja isovanhempien kasvattama. Giuseppe Mallardoon siis vankilassakin ja joutuu hautajaisia varten jotain erikois lupia että pääsee...

Näin ainakin ymmärsin puutteellisella italiantaidolla tästä:
http://www.corriere.it/Primo_Piano/Cronache/2005/12_Dicembre/29/slitta.shtml
 
Alkoholisoidun tänään:)

Sain uuden puhnron yhdeltä jyväskyläläiseltä 19v naisimmeiseltä:)

Lähden viikonlopuksi tammikuun puolivälissä Tampereelle OIKEASTI lopultakin.
 
Ennen kuin tottelee kehoitusta "haista kukkanen", kannattaa tarkistaa luuraako kukassa jo mehiläinen. Tai turpoo nenä.

Tiasten talipalloa ei tule ripustaa suoraan parkkipaikalle autojen paakokaasuihin. Tai tummuu läski.
 
Toisen maailman sijainti selvitetty:

Puskuri Special: Via Baltica
TV2 klo 19.00

TV2 perjantaina 30.12.2005


PUSKURI SPECIAL: VIA BALTICA
- viimeisessä jaksossa renkaat vinkuvat Saksassa

Neliosaisessa Puskuri Specialissa on seikkailtu joulukuun aikana Via Balticalla, joka on nopea ja edullinen reitti Eurooppaan, mutta jonka maine on ollut vähän huono. Viro, Latvia, Liettua ja Puola on jo koettu, ja Puskuri-tiimin vauhdikas ja tapahtumarikas matka päättyy tänään nähtävässä sarjan viimeisessä jaksossa Saksaan.

Kun ylitetään raja Saksaan, tullaan toiseen maailmaan. Tiheä sileäpintainen moottoritieverkko kuljettaa laatuautoilla varusteltua kansaa, ja nopeus on vapaa. Ajaa saa niin lujaa kuin haluaa, mutta onko se turvallista?

Lausitzringin moottoriradalla turisti pääsee kääntämään prätkänkahvaa vailla pelkoa vastaantulijoista. Trabantien ystäville puolestaan järjestetään Berliinissä safareja. Pohjoisen Saksan suurin turistirysä löytyy Wolfsburgista: Volkswagenin teemapuisto Autostadt, joka on sangen omituinen paikka. Erikoinen tunnelma syntyy myös Köthen-Anhaltiin, entisen Itä-Saksan alueelle, vanhalle venäläiselle sotilaslentokentälle, kun stunt-bike-ryhmä X-Boyz ja Berliinin streetfighter-karpaasit tulevat tapaamaan Puskurin tekijöitä.

En/em
 
Kävin opettamassa pojalle hiihtoa 3 km verran. 15 lipat veti. :o

Kerran ohitti mut. Alamäessä ja jalkojen välistä. Ihan oikeesti. :D :ahem:
 
Junaseikkailut jatkuu.

Tänään pääsin Pasilaan oikealla junalla.

Kuulutus "Ajolangoista sähköt pois" :jaska:
-5min-
Kuulutus "Rautatieasemalla palaa -> menee jonkin aikaa"
-Vaihdan ratikkaan ja bussiin-
10 min päästä istun Ratikassa ja nään kun junat alkaa liikkua :jaska:

... meni sitten kotimatkaan 45 min, kun jos oisin istunut junassa ois mennyt 15 :jaska:

Koskaan ei kannata hypätä junasta busiin katkoksen takia, muistutus osa 12.

.. vielä kun muistasin sen kun tämä tapahtuu :jaska:
 
jaska sanoi:
Junaseikkailut jatkuu.

Tänään pääsin Pasilaan oikealla junalla.

Kuulutus "Ajolangoista sähköt pois" :jaska:
-5min-
Kuulutus "Rautatieasemalla palaa -> menee jonkin aikaa"
-Vaihdan ratikkaan ja bussiin-
10 min päästä istun Ratikassa ja nään kun junat alkaa liikkua :jaska:

... meni sitten kotimatkaan 45 min, kun jos oisin istunut junassa ois mennyt 15 :jaska:

Koskaan ei kannata hypätä junasta busiin katkoksen takia, muistutus osa 12.

.. vielä kun muistasin sen kun tämä tapahtuu :jaska:

Joo Kannelmäkeen on pitkä matka, jos meinaan ratikalla ja bussilla menet...
 
Itse Valtiaat: Agenttimusikaali
TV1 klo 19.45

YLE TV1
perjantaina 30.12. klo 19.45
ITSE VALTIAAT: AGENTTIMUSIKAALI

Ministerit maalla, merellä ja ilmassa! Mauri Pekkarinen on huippusalainen agentti 0,07 - mies, joka haluaa maitonsa aina sekoitettuna, muttei hämmennettynä. 0,07 ja muut eduskunnan agentit joutuvat napakkaa välikysymyskeskusteluakin tukalampaan tilanteeseen, kun salaperäinen tohtori Multasormi kidnappaa Tarja Halosen, Sauli Niinistön ja Matti Vanhasen ja kiristää heidän avullaan Suomen hallitusta. Onnistuvatko Arkadianmäen salaiset agentit pelastamaan presidenttiehdokkaat?
Löytääkö agentti Itälä tien ulos Turusta? Entä mitä tekevät Eeron Enkelit?
Kuinka digiboksit tai kuutiomeduusalaji Tripedalia cystophora liittyvät tapaukseen? Näihin ja moniin muihin kysymyksiin vastaa Itse Valtiaiden Agenttimusikaali.
Käsikirjoituksesta vastaa Sami Hantula, ohjauksesta Riina Hyytiä ja Teemu Auersalo.
Tuotanto Filmiteollisuus Fine Oy.
PS
Menossa jo
 
Tulin reeneistä ja kohta meinaan syödä salami-juusto-kurkku-tomaatti-porkkanasämpylöitä.
 
OoPee sanoi:
Kundi kävi taas vahtaamassa perseitä :nope: :nope: :nope:

Minkäs teet kun edessä kosketusetäisyydellä pyörii nuori ja pyöreä naisen perse. Ei siinä osaa olla vahtaamattakaan! Jätkä on vaan kade!

Ja yksi perse sieltä ihan parhaimmasta päästä kysyi kotipippaloihin huomisillaksi! :thumbup:
 
KnowHow sanoi:
Minkäs teet kun edessä kosketusetäisyydellä pyörii nuori ja pyöreä naisen perse. Ei siinä osaa olla vahtaamattakaan! Jätkä on vaan kade!

Ja yksi perse sieltä ihan parhaimmasta päästä kysyi kotipippaloihin huomisillaksi! :thumbup:
puhuva perse? :o
 
Ylös