Ehdit hyvin siemaista parit rauhoittavat paukutMyllis sanoi:Nii, ja huomenta kans. :thumbup:
Aamun kokous ohi, nyt olis 14:00 mootte teknisen johtajan kanssa, ja 15:00 varapressan kanssa.
Pitaiskohan menna hotlalle venailemaan... :doubtful:
Missa se vanha duuni oli?? Tulliniemessa??Jones sanoi:3 senttiä lunta Hangossa:eek!:
Vanhassa duunipaikassa ulkoporukka kiroilee kun joutuu ajamaan autoja nuppi ikkunasta ulkona:tongue:
Ens kerralla oletettavasti taas lennät?Myllis sanoi:Terkut Münsterista.
Hitto, potski oli sitten Rostockissa 21:00 paikallista. Heti tankkaamaan ja kohti Münsteria.
Bremeniin asti meni hyvin, kyllakin valilla tuli lunta rankasti ja piti ajaa varovasti kieli keskella suuta. Radiossa varoittelivat luikkaasta kokoajan ja oli kuulemma kolareitakin... :doubtful:
Bremenin jalkeen homma menikin sitten reisille...![]()
Tiet ihan jaassa, autoja kolaroituina ojissa, kaiteissa ja keskella tieta.
Poliisit ajoivat jonon edessa ja rajoittivat vauhdin 20-30 km/h ainakin tunnin ajaksi... :nope:
Eipa silti, en olisi paljon lujempaa voinutkaan ajaa... :nope:
Ihme muuten ettei taalla jengi tajua jotta kun tie on kirkkaassa jaassa, on paree ajaa siella lumella. No, olipa koskematonta lunta meikalaiselle ja pitoa riitti tarpeeksi isolle autollekin.
Olin hotlalla vasta 03:30 (normaalisti, laivan ollessa ajoissa ja kelin ollessa hyva, aika olisi ollut jotain 22:00) ja nyt on hiukka vasy...:thumbdown
Sielläpä hyvinkin. Itse ajelin siellä kylminä talvina 1985-1988:frown:Tblair sanoi:Missa se vanha duuni oli?? Tulliniemessa??
Kyllä sitä kaikkea kokeiltiin. Se vaan kun menee kuumaan, kosteaan heijariin (keikkapikkubussi millä mennään paikasta toiseen) ja haudan kylmään Lanceriin, niin ei siinä oikein mikään toimi.AJ sanoi:Käyt heti tekemässä hyvän tilin myymällä niille pari tusinaa kappaletta laskettelulaseja!
No juu.OoPee sanoi:Ens kerralla oletettavasti taas lennät?![]()
Niin lähetit ja vieläpä ilman sitä oblikatoorista WARNING otsikkoa :doubtful: :doubtful: :doubtful:Jones sanoi:Lähetin eemelinä teille näytönpuhdistajan![]()
Toi oli niin vanha, että ei se tarvinnut mitään varoituksia. Vai ollaanko siellä etelässä näissäkin asioissa jälkijunassa?OoPee sanoi:Niin lähetit ja vieläpä ilman sitä oblikatoorista WARNING otsikkoa :doubtful: :doubtful: :doubtful:
No ei, arvasin kyllä mitä sieltä tulee, tosin oli aavistuksen eri versio kuin se aikaisempi :thumbup:Sam sanoi:Toi oli niin vanha, että ei se tarvinnut mitään varoituksia. Vai ollaanko siellä etelässä näissäkin asioissa jälkijunassa?
Joo, tässä oli taustalla toinen mukana:thumbup:OoPee sanoi:No ei, arvasin kyllä mitä sieltä tulee, tosin oli aavistuksen eri versio kuin se aikaisempi :thumbup:
ml sanoi: