Samaa mieltä!:ahem:
On ne vaan noi automekaanikot välillä aikamoisia vellikulleja :doubtful:
Samaa mieltä!:ahem:
On ne vaan noi automekaanikot välillä aikamoisia vellikulleja :doubtful:
HÄHÄHHÄÄÄ! Jätkä laitto xenon- vilkut.Ai niin, unohtu kertoa uusin vastoinkäyminen. Kävin perstaina asennuttamassa talvirenkaat alle ja xenonin-pitkät autoon. On nimittäin noi normi H7:t aika himmeet, kun lyhkäset on xenonit. Liian suuri kontrasti väreissä.
No lähdin siitä sitten ruokakauppaan ja jossakin parkkipaikalla kokeilin seinää vastaan kuinka ne valaisee? No nehän tietenkin räpsyivät ihan helvetisti, vähän niinkuin olis elohiiri silmässä tai joku strobo.:thumbfh::jaska: Nyt ne ei enää edes räpsy, vaan eivät palaa ollenkaan.
Soittavat tänään 'aamuruuhkan' jälkeen ja vien auton taas pajalle. Huomenna lappia kohden, joten olisi hyvä, jos olis toimivat valot. Tuli vaan OP mieleen tossa perstaina jostain syystä.![]()
Hähää.... Disco-valot autossa!HÄHÄHHÄÄÄ! Jätkä laitto xenon- vilkut.
Juppi! Materialisti! Homo!Moottorisäätö noihin lautasiin on yksinkertainen ja toimiva ratkaisu. Vaikkei scannailiskaan kuin yhtä sateliittia.
Tuu nyt juippi jatkamaan Kanariantarinaa. Taallahan kuolee jannitykseen...Juppi! Materialisti! Homo!
Jos joku on tässä maailmassa "epäreilua", niin tuo jatkuva ylösalas sahaaminen. Useamman päivän menee hyvin, just tarpeeksi pitkään, että toiveenpilkahdus mahdollisesta toipumisesta ehtii syttymään ja sitten taas raakasti sangollisella jäävettä liekit sammuksiin.Toivottavasti käy se mikä on parasta.
Voimia ja tsemppiä. :frown: Elämä ei tosiaankaan ole aina niin reilua ja oikeudenmukaista.Jos joku on tässä maailmassa "epäreilua", niin tuo jatkuva ylösalas sahaaminen. Useamman päivän menee hyvin, just tarpeeksi pitkään, että toiveenpilkahdus mahdollisesta toipumisesta ehtii syttymään ja sitten taas raakasti sangollisella jäävettä liekit sammuksiin.
Kun ei yhtään tiedä mikä on taas tilanne huomenna tai ylihuomenna, niin eihän sitä oikein rohkene edes pohtia saatikka sanoa, että mikä se paras sitten olis.
Ymmärrän siis kyllä ajatuksesi ja periaatteessa siis jooh...
Ehkä yhdeltä kantilta tuo "hitaasti" huononeminen on ok juttu, jos potilaalla ei oo pahoja kipuja ja omaiset saa mahdollisuuden jäähyväisiin. Pikainen poistuminen on tässä mielessä tosi ikävä juttu, jos poismeno tulee täytenä yllätyksenä. :frown:Vaimo soitti juuri. Oli soittanut sairaalaan ja lääkäri oli todennut, ettei näytä hyvältä.
....tosin tuon samanhan me kuulimme jo reilu viikko sitten.
Enpä tiedä. Oma faijani kuoli yllättäen, löytyi himasta lattialta kuolleena, oli ollut juuri pakkaamassa matkalaukkuaan, koska oli lähdössä päivää myöhemmin Teneriffalle. Vaateripustin oli vielä kädessä. Kuulostaa ehkä oudolta, mutta mä olen kiitollinen siitä, että se poismeno tapahtui juuri noin vailla pitkiä kärsimyksiä puolin ja toisin. Kiitollinen siis faijan itsensä puolesta, ettei joutunut pitkään kärsimään kuten myös kiitollinen sen vuoksi, etten joutunut seuraamaan toisen hidasta kuihtumista.Ehkä yhdeltä kantilta tuo "hitaasti" huononeminen on ok juttu, jos potilaalla ei oo pahoja kipuja ja omaiset saa mahdollisuuden jäähyväisiin. Pikainen poistuminen on tässä mielessä tosi ikävä juttu, jos poismeno tulee täytenä yllätyksenä. :frown:
No ne vellikullit sai nyt sitten ne valot skulaamaan!
On ne vaan noi automekaanikot välillä aikamoisia velikultia :doubtful: