Vellu
Kuninkaalleninen
Oon itseasiassa odotellut kuin kuuta nousevaa Wode Eliteä. Pitäisköhän lopettaa odottelu ja ostaa tollanen tavallinen Wode.
Avensikseen: Pioneer DEH-9300SD
![]()
No ne kirjat ei kyllä mene millääntavoin hukkaan, vaikka laite meniskin paskaks tahi varastettais, ne kirjat ei ole sidottu laitteeseen vaan sun kindle-tunnuksees ja voit halutessas ladata ne aina uudestaan, myös useampaan laitteeseen, jos ne van vaan rekisteröity sun tunnukseesi. Toisinsanoen pääsee vaimo lukemaan niitä kirjoja samaankin aikaan, jos vaan hankkii hälle oman laitteen, halvimman mallin saa 99 eurolla.
Tuota täytyy nyt alkaa harkita, jos kirjoja saisi noin edulliseen hintaan.
Noita tarjouksia on aina sillointällöin, valikoima on tietysti rajoitettu, mutta kyllä sieltä aina muutaman kirjan rohkenee alle eurolla ostaa. Paljon löytyy muuten kirjoja ihan ilmaiseksikin, mm. Jules Verneä, Tolstoita jne.
Steve Jobsin elämänkerta (englanniksi) maksais 15,99€ eli tietysti kalliimpiakin materiaalia löytyy.
En sitten osaa sanoa, että mikä olis se "paras" Amazon suomalaisille, todennäköisesti amazon.com tahi amazon.co.uk, jälkimmäinen on varmsti fiksumpi, jos tilaa muutakin kuin ebookeja.
E-kirjojahan saa tiettyjä kanavia kautta "ilmaiseksi"![]()
Saa niitä perinteisiäkin, jos vaan omistaa syvät taskut. Tai kirjastokortin.
E-kirjojahan saa tiettyjä kanavia kautta "ilmaiseksi"![]()
Jaahas. Varkaita taas liikenteessä.:thumbfh:
No ei kai se vielä kenestäkään varasta tee, jos toteaa, että varastamalla saa Alepasta jauhelihatkin ilmaiseksi?![]()
No ei kai se vielä kenestäkään varasta tee, jos toteaa, että varastamalla saa Alepasta jauhelihatkin ilmaiseksi?![]()
Ei kai, mutta se tekee vissiin tietämättömän ja asennevammaisen, jos sanoo ettei typpitäytöstä ole mitään hyötyä turvallisuuden tai kestävyyden kannalta.No ei kai se vielä kenestäkään varasta tee, jos toteaa, että varastamalla saa Alepasta jauhelihatkin ilmaiseksi?![]()
No ei kai se vielä kenestäkään varasta tee, jos toteaa, että varastamalla saa Alepasta jauhelihatkin ilmaiseksi?![]()
En tarkoittanut sinua, vaan tota iggessä olevaa kapitalistia.![]()
Ei kai, mutta se tekee vissiin tietämättömän ja asennevammaisen, jos sanoo ettei typpitäytöstä ole mitään hyötyä turvallisuuden tai kestävyyden kannalta.