Black Leopard
Pantera negra
Fixed.
Fixed.
Vaikken Raaseri olekkaan niin vastaan tästä sivuhuomiona sellattii, että Ultra Bra ei voi olla täysin huono koska Bobbis vihaa sitä.Mitenkäs Racerille putoaa Neuvostoliiton jälkeisen ajan kevyesti poliittinen Ultra Bra?
Sinä taidat sitten olla varsinainen masokisti, koska tuosta huolimatta levyhyllystäsi löytyy kaikki Ultra Bran levyt joita sinä kuuntelet 365 päivänä vuodessa.Selviän siitä yleensä kortisonipitoisilla voiteilla.
Se auttaa pahimpaan oksennusreaktioon![]()
Racerin vihakin nostaa pointseja.Vaikken Raaseri olekkaan niin vastaan tästä sivuhuomiona sellattii, että Ultra Bra ei voi olla täysin huono koska Bobbis vihaa sitä.
Adelen versio on tyylikkäämpi.
Olis ehkä voinut. Ehkä ei.Milestäni 2000-luvun Hanoi olisi voinut tehdä vielä pari levyä ennen lopulölista hajoamistaan; näin olisi saatu kasaan 80-luvun Hanoi-levyt mukaan lukien 10 studiolevyä. No, Mike ja kumppanit saavat tehdä bändinsä kanssa mitä lystäävät. Tässä tuon Azizin levyn rokkaavin biisi:
http://www.youtube.com/watch?v=RKdAO4M7Mf8
Ekan kerran kun kuulin tuon, niin jätin kesken ja olin että mitäs löysää paskaa tää on. Uudestaan kuunneltunahan toi sitten iski kuin miljoona korkeajännitystä ja hyvä etten mennyt heti ostamaan levyä ja t-paitaa ja kangaskassia.Olis ehkä voinut. Ehkä ei.
Linkin takaa uusi single MM bändin uudelta tulevalta levyltä. Mielestäni oikeinkin onnistunut rokkilaskettelu. Odotan uutta levyä.
Tarkoitat kai että KISS:in levyt? Ne on tuplakappaleina (orkkis + re-mastered).Sinä taidat sitten olla varsinainen masokisti, koska tuosta huolimatta levyhyllystäsi löytyy kaikki Ultra Bran levyt joita sinä kuuntelet 365 päivänä vuodessa.
Cutting Corners rullaa mainiosti. Kiva melodia.Ekan kerran kun kuulin tuon, niin jätin kesken ja olin että mitäs löysää paskaa tää on. Uudestaan kuunneltunahan toi sitten iski kuin miljoona korkeajännitystä ja hyvä etten mennyt heti ostamaan levyä ja t-paitaa ja kangaskassia.
Itse asiaan sen verran, että Two Steps From the Move nyt Hanoilta kuuntelussa. Kuuntelin jo eilen ja ihmettelin unen välistä onpa vitun hieno levy. Underwater World ja High School erityisesti.
Mielestäni bändiä voi pitää samana, jos mukana on vähintään 2 alkuperäisjäsentä (Hanoin tapauksessa Andy & Mike). Miken nykyistäkin "Michael Monroe" -kokoonpanoa voisi kutsua nimellä "Hanoi Rocks", koska siinä soittaa alkuperäisistä hanoilaisista Sam(i) Yaffa. Mitenkä sitten jokin Stratovarius, jossa ei Tolkin lähdön jälkeen enää ketään alkuperäisjäsentä? :doubtful:Täysin eri bändejähän nuo ovat vaikka nimi täsmääkin.
Tolkki ei muuten ollut Stratovariuksen alkuperäisjäsen.Mielestäni bändiä voi pitää samana, jos mukana on vähintään 2 alkuperäisjäsentä (Hanoin tapauksessa Andy & Mike). Miken nykyistäkin "Michael Monroe" -kokoonpanoa voisi kutsua nimellä "Hanoi Rocks", koska siinä soittaa alkuperäisistä hanoilaisista Sam(i) Yaffa. Mitenkä sitten jokin Stratovarius, jossa ei Tolkin lähdön jälkeen enää ketään alkuperäisjäsentä? :doubtful:
No mutta, mielipiteesi on väärä.Mielestäni bändiä voi pitää samana, jos mukana on vähintään 2 alkuperäisjäsentä
Löysä veto. Puuttuu staccato!Adelen versio on tyylikkäämpi.
Eikä Andy Hanoi Rocksin...Tolkki ei muuten ollut Stratovariuksen alkuperäisjäsen.![]()
-No, koskapa arvasin, että tällä saivartelun luvatulla keskustelupalstalla tuokin nostetaan esiin, niin huomautettakoon kuitenkin, että Hanoi Rocksin 1. sinkullahan toki luki "Hanoi Rocks with Andy McCoy", mutta jo ensimmäisellä pitkäsoitolla "Antti" oli bändin täysvaltainen jäsen.Eikä Andy Hanoi Rocksin...
Sinkulla, jonka A-puolella on biisi I Want You kreditoituna Andylle. Biisihän on käännös Heartbreak yhtyeen "Vill Ha Dej" kappaleesta, ei suinkaan Andyn sävelkynää. Ei ole viimeinen kerta, kun omat ja vieraat sekoittuneet ko. herran kohdalla.-No, koskapa arvasin, että tällä saivartelun luvatulla keskustelupalstalla tuokin nostetaan esiin, niin huomautettakoon kuitenkin, että Hanoi Rocksin 1. sinkullahan toki luki "Hanoi Rocks with Andy McCoy", mutta jo ensimmäisellä pitkäsoitolla "Antti" oli bändin täysvaltainen jäsen.