kristian.s
Well-known member
Eiköhän ole jo tämän topikin aika. Huomennahan tuo alkaa.
2002 Gronholm-Rautiainen Peugeot 206 WRC
2001 McRae-Grist Ford Focus WRC
2000 Sainz-Moya Ford Focus WRC
1999 Richelmi-Prevot Subaru Impreza
1998 Navarra-Materazzetti Subaru Impreza
1997 Holowczyc-Wislawski Subaru Impreza
1996 Schwarz-Giraudet Toyota Celica
1995 Bagheera-Stephan Lancia Integrale
1994 Fiorio-Brambilla Lancia Integrale
1993 Fiorio-Brambilla Lancia Integrale
Ja viime vuonna maaliin tultiin tässä järjestyksessä (kisahan ajettiin jo 19.-21.4):
1.Grönholm PEUGEOT
2.Burns PEUGEOT
3.Mäkinen SUBARU
4.Rovanperä PEUGEOT
5.Solberg SUBARU
6.McRae FORD
7.Schwarz HYUNDAI
8.Märtin FORD
Säähän oli varsin sateinen tuolloin.
Sitten niitä perinteisiä veikkauksia mitä tämän vuoden kisaan tulee.
1.Märtin
2.Grönholm
3.Burns
4.Solberg
5.McRae
6.Mäkinen
7.Sainz
8.Auriol
<small>[ 19-06-2003, 01:41: Message edited by: kristian.s ]</small>
Edellisvuosien voittajia:Leg 1 : Friday 20 June
Timetable in Local Time = GMT +3 ( UK : take off 2 hours )
08h48 : SS 1 - PLATRES-KATO AMIANTOS 1 (11,60 km)
09h41 : SS 2 - LAGOUDERA - SPILIA 1 (38,32 km)
11h31 : Grouping area (120')
13h31 : Service area A at Lemesos (20')
14h39 : SS 3 - PLATRES-KATO AMIANTOS 2 (11,60 km)
15h32 : SS 4 - LAGOUDERA - SPILIA 2 (38,32 km)
17h22 : Service area B at Lemesos (45')
Leg 2 : Saturday 21 June
06h00 : Service area C at Lemesos (20')
07h43 : SS 5 - KOURDALI - ASINOU (15,00 km)
08h13 : SS 6 - ASINOU - NIKITARI (25,61 km)
09h13 : SS 7 - ORKONDAS - STAVROULIA (17,99 km)
10h43 : Service area D at Lemesos (20')
11h33 : SS 8 - AKROUNDA - APSIOU (7,99 km)
12h36 : SS 9 - FOINI - KOILINIA 1 (30,33 km)
13h34 : SS 10 - GALATAREIA - NATA 1 (15,55 km)
14h59 : Regrouping area (10')
15h09 : Service area E at Lemesos (20')
16h27 : SS 11 - FOINI - KOILINIA 2 (30,33 km)
17h25 : SS 12 - GALATAREIA - NATA 2 (15,55 km)
18h50 : Service area F at Lemesos (45')
Leg 3 : Sunday 22 June
07h30 : Service area G at Lemesos (20')
08h53 : SS 13 - VAVATSINIA-MANDRA KAMBIOU 1 (19,00 km)
09h36 : SS 14 - MACHERAS-AGIOI VAVATSINIAS 1 (12,94 km)
10h19 : SS 15 - KELLAKI - FOINIKARIA 1 (9,49 km)
11h04 : Regrouping area (10')
11h14 : Service area H at Lemesos (20')
12h37 : SS 16 - VAVATSINIA-MANDRA KAMBIOU 2 (19,00 km)
13h20 : SS 17 - MACHERAS-AGIOI VAVATSINIAS 2 (12,94 km)
14h03 : SS 18 - KELLAKI - FOINIKARIA 2 (9,49 km)
14h48 : Service area I at Lemesos (20')
15h20 : Event finish at Limassol
2002 Gronholm-Rautiainen Peugeot 206 WRC
2001 McRae-Grist Ford Focus WRC
2000 Sainz-Moya Ford Focus WRC
1999 Richelmi-Prevot Subaru Impreza
1998 Navarra-Materazzetti Subaru Impreza
1997 Holowczyc-Wislawski Subaru Impreza
1996 Schwarz-Giraudet Toyota Celica
1995 Bagheera-Stephan Lancia Integrale
1994 Fiorio-Brambilla Lancia Integrale
1993 Fiorio-Brambilla Lancia Integrale
Ja viime vuonna maaliin tultiin tässä järjestyksessä (kisahan ajettiin jo 19.-21.4):
1.Grönholm PEUGEOT
2.Burns PEUGEOT
3.Mäkinen SUBARU
4.Rovanperä PEUGEOT
5.Solberg SUBARU
6.McRae FORD
7.Schwarz HYUNDAI
8.Märtin FORD
Säähän oli varsin sateinen tuolloin.
Sitten niitä perinteisiä veikkauksia mitä tämän vuoden kisaan tulee.
1.Märtin
2.Grönholm
3.Burns
4.Solberg
5.McRae
6.Mäkinen
7.Sainz
8.Auriol
<small>[ 19-06-2003, 01:41: Message edited by: kristian.s ]</small>