Varsinkin sisäpuolelta. Joko hiessä tai sitten jacques villeneuve tyyliin...tahi molemmin päin. En tykkää puvusta...en sitten ollenkaan.Aivan sama. Pääasia, että puku on märkä.
Varsinkin sisäpuolelta. Joko hiessä tai sitten jacques villeneuve tyyliin...tahi molemmin päin. En tykkää puvusta...en sitten ollenkaan.
Juhlallista tietysti.
ÄLÄSTI!Ei nuorisohousuja, ei puvun housuja. Hmm, verkkarit? Shortsit?
Nuo ovat kyllä Kirkin ja Spockin ajan mallistoa. (Eikä Riker koskaan käyttänyt sinistä, vaan punaista komentohenkilöstön pukua.)Noi alimmat on kyllä Picardin ja Rikerin kaapista vohkittu.
Nuo ovat kyllä Kirkin ja Spockin ajan mallistoa.
Niinpä ovatkin kun tsekkasin. Muisti toi vaan Next Generationin mieleen. Ehkä siksi kun eniten seuraamani Star Trekki oli ja paras tietysti.
Eikös siitä Enterprisen päässä olevasta siirtimestä pikemmikin siirrytä "down" kuin "up"?Firmassa on muuten hissi jossa on samanlaiset valot katossa kuin Start Trekin siirtimessä.
Nuoremmat töikaverit ei ollenkaan ymmärrä kun tokaisen hississä "Beam me up, Scotty". Tylsimykset.
Eikös siitä Enterprisen päässä olevasta siirtimestä pikemmikin siirrytä "down" kuin "up"?
"Beam me up" sanotaan sitten planeetan pinnalla.
Mutta jos se duunipaikan hissi olikin maan pinnalla?!