Formulanomi
Seksikäs rumä kääpiö
Sama.Ace17 sanoi:Jumaleissön oli hyvä matsi. Kainalot ihan hiessä.![]()
Enpä uskonut, että voitto tulee. Taisivat jenkit olla liian varmoja. Tämä Fenssoni sitten lopulta ratkaisi Suomelle.
Sama.Ace17 sanoi:Jumaleissön oli hyvä matsi. Kainalot ihan hiessä.![]()
Joo, oikeestaan Fensonin ainut heikko heitto koko ottelussa. Tai no ekaa puoliskoa ei näytetty, mutta jälkimmäisellä. Teki parit hienot tuplapoistot ja kaikkee.Formulanomi sanoi:Tämä Fenssoni sitten lopulta ratkaisi Suomelle.
jep. joko pidät curlingista tai sitten hiihdosta. Välimuotoja ei sallita.Olga sanoi:Noinko se tulkitaan?![]()
Joni sanoi:http://www.torino2006.org/ENG/IDF/ATH/604804.html
Ingebritsen näyttää iha kirkonpolttajalta! :tongue:![]()
![]()
Mutta ohjelma vedettiin loppuun asti. :thumbup:Ace17 sanoi:Ai turkkanen, kun kaatui pahannäköisesti kiinalaisluistelija. :dunno:
Ja ottivat hopeaa. :ahem:Ace17 sanoi:Mutta ohjelma vedettiin loppuun asti. :thumbup:
Niin kaatui, mutta mitali tuli. Hopiaa.Ace17 sanoi:Ai turkkanen, kun kaatui pahannäköisesti kiinalaisluistelija. :dunno:
Ei ois onnistunut curling-joukkueelta... :wink:Ace17 sanoi:Ja ottivat hopeaa. :ahem:
Ne halusi luovuttaa, mutteivät sitten kehanneet....VJR sanoi:Ei ois onnistunut curling-joukkueelta... :wink:
Miten tuossa curlauksessa menikään nuo säännöt. Vähän pihalla taas ku neljän vuoden tauon jälkeen katsoin pari viimeistä päätä ja häntää. Miksei jenkit voinut lopussa vaan sijoittaa omaa kiveään keskelle sitä...juttua..niinku napakymppiin
Aha että siinä ei kuitenkaan ollut mitään sellaista sääntöä, että sitä ei ois saanut lopussa sijoittamalla sijoittaa siihen. Olin kattovinani, että se ei näyttänyt edes kovin pahalta sijoittaa siihen - nii siitä päättelin, että näin ois olluFormulanomi sanoi:Yrittivät niiku ratsastaa. Luulen, että syy oli se, että siihen määrämittaiseen olisi sisältynyt riskejä - kun Suomi pojilla oli jonkinlainen suojakivi siinä keskellä. Eli olisi vaadittu kierrettä jne.
Juu. Ei ollut säännöistä kiinni.VJR sanoi:Aha että siinä ei kuitenkaan ollut mitään sellaista sääntöä, että sitä ei ois saanut lopussa sijoittamalla sijoittaa siihen. Olin kattovinani, että se ei näyttänyt edes kovin pahalta sijoittaa siihen - nii siitä päättelin, että näin ois ollu
Virallisen kisaohjelman mukaan naisten finaali alkaa 12:20 ja miesten vastaava 12:42. Aika tarkkaan ovat suunnitelleet.Nick_W sanoi:moneltakohan huomenna suunnilleen sprinttiviestin finaali tulee? kellään tietoa?
TV2 klo 10.45-16.50
TV1 klo 16.50-17.50
TV2 klo 17.50-00.25
YLE24 klo 10.00-13.00, 16.55-00.15
TV2 klo 10.45
10.55 Hiihto, naisten ja miesten joukkuesprintti (suora) (Virpi Kuitunen, Aino-Kaisa Saarinen, Keijo Kurttila, Lauri Pyykönen)
13.00 Alppihiihto, miesten alppiyhdistetyn syöksy (suora)
14.25 Ampumahiihto, miesten sprintti (suora) (Paavo Puurunen)
15.50 Curling, miehet Kanada - Ruotsi (suora)
TV1 klo 16.50
16.50 Curling, miehet Kanada - Ruotsi (suora)
TV2 klo 17.50
17.55 Alppihiihto, miesten alppiyhdistetyn pujottelu (suora)
19.05 Jääkiekko, naiset Kanada - Ruotsi (nauha)
20.25 Alppihiihto, miesten alppiyhdistetyn pujottelu (suora)
21.25 Jääkiekko, naiset USA - Suomi (suora)
22.55 Taitoluistelu, miesten lyhytohjelma (nauha)
23.50 Taitoluistelu, miesten lyhytohjelma (nauha)
YLE24
10.00 Naisten curling (suora)
16.55 Naisten pikaluistelu 500 m (suora)
20.20 Miesten taitoluistelun lyhytohjelma (suora)
Kiitoksia.kristian.s sanoi:Virallisen kisaohjelman mukaan naisten finaali alkaa 12:20 ja miesten vastaava 12:42. Aika tarkkaan ovat suunnitelleet.