Miguel
beagle
Yks hajonnut kytkin, :nope: , ei mitään kunnon saalista.jps sanoi:Tuliko hyvä saalis ?
Yks hajonnut kytkin, :nope: , ei mitään kunnon saalista.jps sanoi:Tuliko hyvä saalis ?
EIkö se ny saatana riitä, että meillä on Ibarin puuceet ja Ibarin suurkoneet :doubtful:Sam sanoi:Jos ehdottaisin sulle tämän pienen lafkan haarakonttoria teidän suunnilla, niin tästähän voisi tulla sulle sekä koti että kirkko samaan aikaan:thumbup:
Kotimatkalla bussista hajosi kytkin :mad_old:ml sanoi:Yks hajonnut kytkin, :nope: , ei mitään kunnon saalista.
Bus error? Bus over IP? Jos kytkin hajoo, liikenne pitää reitittää uutta reittiä pitkin. Nykyiset kaistanjakajat osaavat tehdä tämän automaattisesti. Raid kytkin olisi kova sana, tai klusteroitu kytkin!arnold sanoi:Kotimatkalla bussista hajosi kytkin :mad_old:
Tassa pitaa nyt vaan ylvaasti uskoa henkiloa, joka on tehnyt nain jo pitkaan ja sanoo, etta neulaset eivat putoa moneen viikkoon. Ei meilla meinaan sen lampimampi ole kun kesalla ulkonakaan. Itte asiassa baut 10 astetta viileempaaOoPee sanoi:Juu, onhan noita jippoja useitakin, mutta pointti oli se, että sen kuusen sisätiloihin (lämpimään!) siirtäminen jouduttaa neulasten putoamista vaikka toki, niinkuin sanoit, silläkin, milloin sen on kaatanu, on jonniinverran merkitystä.
Eraan lahteen mukaan tuohon ei menis kun paiva, vaikka kavis joka paikassa kahvilla :thumbup:AJ sanoi:Kiersit sit puoli Eurooppaa?
Onkohan siellä kallista kinkkua?Myllis sanoi:Ja eiku kampille. Tanaan syodaan kinkkua. :ahem:
Niino kai silläki on sen kuivumisen kanssa jotain tekemistä, että ilma on yleensä sisällä kuivempaa kuin ulkona.Nopeahuoli sanoi:Tassa pitaa nyt vaan ylvaasti uskoa henkiloa, joka on tehnyt nain jo pitkaan ja sanoo, etta neulaset eivat putoa moneen viikkoon. Ei meilla meinaan sen lampimampi ole kun kesalla ulkonakaan. Itte asiassa baut 10 astetta viileempaa
Raportoin lisaa Joulun ja Uuden Vuoden jalkeen :thumbup:
En tiä mikä vittu noissa kuplissa on, mutta jos tommonen muovinkappale osuu käteen, niin IHAN PAKKO ON PURISTELLANopeahuoli sanoi:
OoPee sanoi:VPK:ssahan oli muuten kans suhtkoht pätevä kuusikauppias :thumbup:
Latvakuusi!Nopeahuoli sanoi:![]()
Miten se meni?
Ostak kuusi! :doubtful: Paamma neulaset kaupan paalle! :ahem: Sillailailla!
Mitäs vaimosi pitää pikku harrasteestasi? :doubtful:OoPee sanoi:En tiä mikä vittu noissa takapuolissa on, mutta jos tommonen ruumiinosa osuu eteen, niin IHAN PAKKO ON PURISTELLA![]()
Myllis sanoi:Mietin tassa ottaisinko olusen vaiko pelaisinko eneitsellaa....
Taidan kaantya vaihtoehto peen suuntaan....![]()
vaihtoehto kee) pullo lämmintä kurkoa, nakkia ketsupilla ja urheilukanavalta divarikiekkoa. Väliajalla emäntä tarjoilee kapakka koffia tunnelman kohottamiseksi.arnold sanoi:Sulla on selkeästi väärät vaihtoehdot, niiden kuulluisi olla eittämättä seuraavanlaiset:
a: ottaisinko olutta ja pelaisin NHL:ää
b: ottaisinko kenties huurteisen ja pelaisin hieman virtuaalijääkiekkoa, vaikkapa EA:n valmistamaa.