Ulkomaanpellejen terassiotsikko

OoPee

Nuori ikäisekseen
Liittynyt
2.6.1999
Viestit
81527
Sijainti
Far enough
Originally posted by Nopeahuoli:
<STRONG>Mä suhtaudun kaikkeen "uuden sukupolven" tavaraan, varsinkin kännyköihin, varauksella. </STRONG>
Syytäkin varautua, WAPpihän siis on osoittautunut enemmän tai vähemmän flopiksi (mä en oo oikein koskaan ymmärtäny, kuka sitä tosissaan käyttäis) ja UMTS:n tulosta taas ei taida tällä hetkellä olla muuta varmuutta kuin se, että se tulee myöhemmin kuin alunperin oli tarkoitus.

Olivat muuten kuulemma testailleet jotain prototyyppia ja todenneet, että UMTS-hupelimen akku kestää nykytekniikalla about 2-3 minuuttia ennenkuin on tyhjä :D

Jokatapauksessa noissa systeemeissä on helvetin helppo menettää rahansa, sama pätee weppikaupusteluun, firmoja syntyy kuin sieniä sateella, joten selväähän on, ettei kaikille riitä käyttäjiä.

Vaateala? "Uusi kevään Fastsorrow mallisto on saapunut"! :rolleyes:

...vai olisko Quicksorrow vielä parempi? :D
 

Tblair2

Active member
Liittynyt
15.2.2002
Viestit
26
Jaajaa, mutta tepas ette tiedakaan mita mina ajan takaa. Annetaan vihjeena WDDX... ;)
 

Nopeahuoli

Pomo Hetteri
Liittynyt
5.4.2001
Viestit
27734
Sijainti
PDX, OR
Originally posted by OoPee:
<STRONG>
Vaateala? "Uusi kevään Fastsorrow mallisto on saapunut"! :rolleyes:

...vai olisko Quicksorrow vielä parempi? :D</STRONG>
Joo, Quicksilver kaatuu ja Quickoncern tulee ja valtaa alan! No ei sittenkään. Ei toi nyt ihan metsään mennyt kun oikein laajentaa käsitettä, mutta ei ole kysymyksessä mallistot eikä saapumiset :) Mutta se siis siitä ;)
 

OoPee

Nuori ikäisekseen
Liittynyt
2.6.1999
Viestit
81527
Sijainti
Far enough
Originally posted by Nopeahuoli:
<STRONG>Mutta se siis siitä ;)</STRONG>
Miten niin se siis siitä? Vastahan mä pääsin utelun alkuun! :confused: :eek: :mad:

Kerrokerrokerrokerrokerro! pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!
 

Tblair2

Active member
Liittynyt
15.2.2002
Viestit
26
Ma sain muuten uuden kampan!!!! Pistan hetken kuluttua enemman yksityiskohtia. Nyt pitaa tehda hetki duunia.
 

Nopeahuoli

Pomo Hetteri
Liittynyt
5.4.2001
Viestit
27734
Sijainti
PDX, OR
Jeejee!! Onneks olkoon! Ootko tyytyväinen vai jouduitko ottamaan 'kiireellä'? Minkä pitusia vuokrasoppareita siellä tehdään? Kumpi on periaatteessa paremmassa asemassa, vuokranantaja vai vuokralainen?

Täällä sopparit on 3 tai 9 vuotta, mutta vuodeksikin saa (se maksaa yleensä enemmän) ja vuokranantajalla on täällä kaikki valttikortit käsissään. Eikä huolta ole. Jos vuokralainen valittaa esim lämmityksestä, niin kusetat vaan ja sanot, että joo tulee korjaaja kohta... eikä ikinä tule. Mikäs siinä, 3 vuoden vuokrasopimus taskussa ja sakkoja tulee jos lähdet aiemmin... :(

Suomessa on hommat hiukka toisin (jones, vinks vinks)
 

Tblair2

Active member
Liittynyt
15.2.2002
Viestit
26
Joo. Se kamppa on Putneyssa(porvarialuetta :D ). Ihan uuden kerrostalon kolmas kerros. 2h, keittio+olohuone. Tyopaikka kavelymatkan paassa. Kylla nyt kelpaa. :D :D £210/viikko.
 

Nopeahuoli

Pomo Hetteri
Liittynyt
5.4.2001
Viestit
27734
Sijainti
PDX, OR
On se pergama edelleen kallista, mutta niin kun jo sanoin: onneks olkoon vaan. Kuulostaa oikein hyvältä ratkaisulta!
 
Ylös