Aamulla näytti vaaka 72.7 kiloa.
Olemme lähes samalla aaltopituudella. Minä painan 71,4 kiloa. Nelosen otan mielelläni vastaan, toki kokeesta en. 44 is my new 'lucky number'. The KoP (the king of pitlane) in formula one. Aijai, off-topikkia meni nyt lailla jonkun.Aamulla näytti vaaka 72.7 kiloa.
Luulenpa että tuo olisi minulle ideaalinen keskipaino (tällä hetkellä n. 73,5).Olemme lähes samalla aaltopituudella. Minä painan 71,4 kiloa.
cccp puhui aina KoS:sta eli King of Speedistä!Kuka olikaan se nimimerkki silloin joskus, joka puhui aina siitä, että Kop se vaan tulee ja dominoi.
Vieläkään ole raja rikki. Ihan helposti ollut saavutettavissa joo.Päivän tarkka oli 82,3kg ja tänään oli myös vedonlyönnin takarajapäivä.
Vedon vastapuoli joutui luopumaan leikistä jo aiemmin terveydellisistä syistä joten tulospaineita ei enää ollut. Vetona ollut <80kg jäi saavuttamatta koska huhtikuu meni osin sipsien ja kaljan merkeissä. Harjoittelupäiviä jäi myös runsaasti väliin viikonloppurientojen johdosta.
Tuo painoraja on kuitenkin saavutettavissa kesän aikana ja näillä näkymin melko piankin. Sitten katsellaan tilannetta taas uudelleen.
Lähtötilanne oli siis 99,9kg viime heinäkuun puolivälissä.
Jep.82,3kg.
Viikon kun ottaa rennosti niin heti tulee pari viikkoa takapakkia.
Monesti kuulee sanottavan että liikunnan avulla on vaikea pudottaa painoa. Ei päde ainakaan minuun, ruokailuun en ole edelleenkään kiinnittänyt mitään huomiota, vaan olen syönyt kuten ennenkin. Paino nyt 71,9 ja ylimääräistä rasvaa ei käytännössä ole enää kuin aavistus navan seudulla.Olin vuosia pari kiloa "ylipainoinen" - 183 cm/75 kg. Kuten loogista onkin, on painoni hieman pudonnut (n. 1 kg) lisättyäni keväällä liikunnan määrää ruokailutottumusten pysyessä samana. Mahan seudulla on vielä 1-2 kg turhaa rasvaa (sormitesti), joka jatkaessani nykyisiä elämäntapojani tulee poistumaan noin vuoden sisällä.
Ihan näppärä provo. Katotaan nyt että kumpi tarttuu ensin, tmoi vai mä.Monesti kuulee sanottavan että liikunnan avulla on vaikea pudottaa painoa.
Mikä sinua provosoi? Kaikki kirjoittamani oli totta. Totuus toki voi olla monissakin asioissa joillekin ihmisille provokaatio.Ihan näppärä provo. Katotaan nyt että kumpi tarttuu ensin, tmoi vai mä.
Ole hyvä.Ihan näppärä provo. Katotaan nyt että kumpi tarttuu ensin, tmoi vai mä.
Monesti kuulee sanottavan että liikunnan avulla on vaikea pudottaa painoa. Ei päde ainakaan minuun, ruokailuun en ole edelleenkään kiinnittänyt mitään huomiota, vaan olen syönyt kuten ennenkin. Paino nyt 71,9 ja ylimääräistä rasvaa ei käytännössä ole enää kuin aavistus navan seudulla.
Mulle viimeksi omalääkäri sanoi vatsaani katseella mittaillessaan, että 'tuossa iässähän kannattaa ruveta tuota ruokavaliota tarkkailemaan, liikunnasta et enää hyötyjä saa'.Ihan näppärä provo. Katotaan nyt että kumpi tarttuu ensin, tmoi vai mä.
Olen kirjoituksistasi ymmärtänyt, että liikut melko paljon, etenkin pyöräilemällä.Mulle viimeksi omalääkäri sanoi vatsaani katseella mittaillessaan, että 'tuossa iässähän kannattaa ruveta tuota ruokavaliota tarkkailemaan, liikunnasta et enää hyötyjä saa'.
burb taisi unohtaa vastata tähän kysymykseen.Mikä sinua provosoi? Kaikki kirjoittamani oli totta. Totuus toki voi olla monissakin asioissa joillekin ihmisille provokaatio.