kouvotsvoni
Banjottu
Mihinkäs mehukkaaseen Moe Savonlinnassa sekaantunut? Maassakin jotain valkoista, johan on.Mehukkaita huomenia!
Mihinkäs mehukkaaseen Moe Savonlinnassa sekaantunut? Maassakin jotain valkoista, johan on.Mehukkaita huomenia!
Mehe vaan oli postannut tossa mua ennen, niin Mehe kääntyi mehuksi.Mihinkäs mehukkaaseen Moe Savonlinnassa sekaantunut? Maassakin jotain valkoista, johan on.
Savonlinna on kaupallisesti oudun hiljainen paikka. Ei mitään semmosta rehvakkaa kulutusjuhlaa lain. Jos vertaa esim. Mikkeliin, niin siellä apaut 6 kertaa enämpi käy kauppa. Ja ei se sentään 6 kertaa isompi paikka ole.:thumbfh:Mihinkäs mehukkaaseen Moe Savonlinnassa sekaantunut? Maassakin jotain valkoista, johan on.
Savonlinna taitaa olla edelleen se Suomen ravintolarikkain kunta (suhteessa asukaslukuun), ei siinä rahaa jää kaupantekoon, kun 100 metrin konttaamisella 5 baaria, grilli ja 2 pizzeriaa:alppu:Savonlinna on kaupallisesti oudun hiljainen paikka. Ei mitään semmosta rehvakkaa kulutusjuhlaa lain. Jos vertaa esim. Mikkeliin, niin siellä apaut 6 kertaa enämpi käy kauppa. Ja ei se sentään 6 kertaa isompi paikka ole.:thumbfh:
Eiku.. 2 baaria ja kiinalainen unohtui tuosta keskittymästä.Savonlinna taitaa olla edelleen se Suomen ravintolarikkain kunta (suhteessa asukaslukuun), ei siinä rahaa jää kaupantekoon, kun 100 metrin konttaamisella 5 baaria, grilli ja 2 pizzeriaa:alppu:
Varmaan tota nakkikioskikulttuuriakin löytyy, sillä Prismassa tuli parin minuutin välein vastaan äijiä joilla oli musta silmäSavonlinna taitaa olla edelleen se Suomen ravintolarikkain kunta (suhteessa asukaslukuun), ei siinä rahaa jää kaupantekoon, kun 100 metrin konttaamisella 5 baaria, grilli ja 2 pizzeriaa:alppu:
Ne oli peilejä.Varmaan tota nakkikioskikulttuuriakin löytyy, sillä Prismassa tuli parin minuutin välein vastaan äijiä joilla oli musta silmä![]()
Eilen näin yhden "samaa sarjaa" olevan tyypin. Kusi keskellä kävelytietä ja samaan aikaan kysyi ohikävelevältä pariskunnalta kaljarahaa. Eivät pihtarit antaneet herrasmiehelle moista:thumbdownVarmaan tota nakkikioskikulttuuriakin löytyy, sillä Prismassa tuli parin minuutin välein vastaan äijiä joilla oli musta silmä![]()
Ei voita Kontulan ostaria.Savonlinna taitaa olla edelleen se Suomen ravintolarikkain kunta (suhteessa asukaslukuun), ei siinä rahaa jää kaupantekoon, kun 100 metrin konttaamisella 5 baaria, grilli ja 2 pizzeriaa:alppu:
Josta tuli mieleen, että vielä Hesen unohdin tuosta listasta.Ei voita Kontulan ostaria.
HESBURGERIN?????Josta tuli mieleen, että vielä Hesen unohdin tuosta listasta.
Se juuri. pikaruokapaikka sekin lailla grillien.HESBURGERIN?????![]()
Mutta onko lompsa vielä tallessa? Entä Presson suolasirottimet?Ihme paikka toi Savonlinna. Prisman Pressoon tuli 3 kpl hyvin käyttäytyviä mustalaismiehiä. Sevverta nuoria että tuskin vielä kansaneläkkeellä, joten lienevät vielä ihan sairaseläkeiässä.
Mutta siististi ja kohteliaasti käyttäytyivät!:ahem: