BudLightJaguar
Well-known member
Indy Lightsien toisessa lähdössä nähtiin - ei ihan suomalaisväriä - mutta ruotsalaisväriä kun Felix Rosenqvist painoi ensimmäisenä ruutulipulle.
Tuossapa kaksi toimivaa http://www.ustream.tv/channel/HCAyd3yBZT9 ja https://www.youtube.com/c/LPVideoLive/live tai http://vaughnlive.tv/besweeet2Tuolta IndyCar suorana -> https://www.youtube.com/watch?v=Tra2MtGTwkU
Muistaakseni World Feedistä leikataan jenkkimainokset.Täytyy nyt sanoa että ESPN meni huonompaan suuntaan kun mainoskatkolla menee kuva poikki.
Kuinka väsyneitä he ovat?Olinkin jo unohtanut, miten väsynyt kommentaattoritiimi ABC:llä olikaan..
Selostajien pitää olla valppaana mihin kellonaikaan tahansa, väsynneillä tarkoitat kai innottomuutta.Nyt siellä on kunnon joukkokolari. Graham Rahal näytteli jo tuplakeskareita.
Selostustiimi kuulostaa joo vähän väsähtäneeltä.
Mukava ensimmäinen kisa kylläkin. Riittävästi menoa ja tapahtumia.On se vaan kova tuo Montoya. Tasaisen varmasti voittoon.
Itse laskin kymmeneen mainoskatkon tullessa. Katsotaan muuttuko mikään Phoenixin kisassa. Nzap voisi tosiaan raportoida mitä vastaavat, yleensä tuolta päin maailmaa vastaus tulee suht nopeaan.Itsekin hämmästelin mainoksien määrää. Välillä kun mainostauko oli (juuri kriittisellä hetkellä), niin lähetys palasi mainokselta takaisin ja mainokset alkoivat uudelleen 10 sekunnin päästä... Ei kovin mielekästä ollut katsoa, kun joutui samoja mainoksia pakotettuna katsomaan jatkuvalla syötöllä.
Mutta loppujen lopuksi se ja sama, eipä vaikuttanut toivottuun lopputulokseen. Hieno avaus oli ja vielä hienompaa Montoyan voitto!